Návrat legendy jménem X-Files. Šest nových dílů je víc než jeden film

Spekulace, které se zhruba před měsícem objevily na stránkách amerických i světových médiích světovými médií, jsou nyní potvrzeny. Americká síť FOX natočí v létě šest nových dílů kultovního seriálu Akta X / X-Files.

x-files-651

Místo několika filmů šestidílný seriál

V hlavních rolích se objeví oba dlouholetí protagonisté, tedy Gillian Anderson v roli agentky Dany Scullyové a David Duchovny jako Fox Mulder. Produkci dostane i tentokrát na starost Chris Carter. Producent přitom původně plánoval natočit ještě několik filmů s tematikou Akta X, od roku 2008 se ale nepovedlo uvést žádný nový titul pod touto značkou.

Nicméně šest nových epizod je pro fanoušky seriálu určitě lepší zpráva, než kdyby měli čekat dalších X let na jeden film. Na druhou stranu je stejných šest epizod poměrně málo k uspokojení dlouholeté poptávky. Opatrný přístup vedení televizní sítě FOX může totiž znamenat, že oněch šest epizod bude v historii seriálu definitivně posledních. Seriál by mohl přežít jedině v případě, pokud by sledovanost nových dílů byla výrazně nadprůměrná.

Nejúspěšnější sezona měla 20 milionů pravidelných diváků

Přitom průměrná sledovanost jednotlivých sezon oscilovala od 14 do 20 milionů diváků v USA. Nejvyšší byla u páté sezony v letech 1997-98, kdy se na každý díl dívalo v průměru 19,8 mil. diváků, přičemž premiérový díl páté sezony přilákal k obrazovkám rekordních 27 milionů lidí. Suverénně nejnižší byla sledovanost poslední deváté sezony, kdy se na premiérový díl podívalo „pouhých“ 10 milionů diváků a průměrná sledovanost stěží překročila devět milionů.

Výkonný producent Chris Carter si neuměl vysvětlit náhlý pokles diváků. Jedním z vysvětlení bylo, že svět byl tehdy zasažen teroristickými útoky na New York a Washington, s čím souvisela i pošramocená pověst amerických tajných služeb a změna preferencí diváků. Bylo jen otázkou času, kdy stanice Fox tento seriál definitivně zruší. Stalo se tak právě po deváté sezoně.

Pokračování X-Files může mít šanci na úspěch

Snaha obnovit zašlou slávu kdysi populárních až kultovních seriálů není u americké televizní produkce ničím novým. V posledních letech se dokonce objevilo i pokračování Dallasu nebo slavného mluvícího auta Knight Rider. V obou případech byly ale nové série postavené primárně na jiných hercích a modifikovaném příběhu. Možná i proto je skalní diváci odmítli.

Fanoušci seriálu X-Files nicméně dostanou novou sérii se vším, co si můžou přát. Agenti Mulder a Scullyová budou autentičtí a šest dílů skýtá dostatek prostoru k rozvětvení zajímavého příběhu. I to může být klíčem k úspěšnému návratu jednoho z nejpopulárnějších sci-fi seriálů všech dob.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,