Multiplex 4 a novácká televize Fanda míří do dalších lokalit

televize-ilust22Operátor čtvrté digitální sítě dnes informoval o spuštění vysílačů v Teplicích a Rakovníku. Mimo jiné připravuje rozšíření signálu do Ústí nad Orlicí, Frenštátu pod Radhoštěm, Znojma a Hodonína. Potřebná povolení k provozu nových vysílačů vydal už i Český telekomunikační úřad. Do konce listopadu by měla čtvrtá digitální síť pokrýt 86 procent obyvatel.

Spuštěno bylo vysílání v plném provozu ze stanoviště Rakovník – Louštín, a to na kanálu 44, s vyzářeným výkonem 32 kW. Zároveň byl uveden do provozu vysílač Teplice – vodárna, kanál 30, s vyzářeným výkonem 10 kW.  Provozovatel čtvrté digitální sítě, společnost Digital Broadcasting v tiskové zprávě uvedla, že vysílač v Rakovníku výrazně rozšíří pokrytí Středočeského kraje, vysílač v Teplicích pokryje signálem oblast Teplicka a Mostecké kotliny. Zároveň bylo rozšířeno pokrytí v Karlovarském kraji – v oblastech Ostrova nad Ohří, Jáchymova a Kadaně, a to z vysílače Karlovy Vary – Všeborovice.

Protože se jedná o spuštění zcela nových kanálů, bude většinou nutné, tyto kanály na přijímači naladit. Nejjednodušším způsobem je spuštění automatického ladění,“ uvedl majitel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

V rámci čtvrtého multiplexu vysílá televize Nova svůj program pro muže Fanda, je zde k dispozici i mládežnická televize Pohoda s rockovou hudbou a připravuje se zahájení vysílání nové stanice Inzert TV.

Pokrytí multiplexu 4, vysílač Rakovník – Louštín

mux-4-rakovnik-loustin-675

Pokrytí multiplexu 4, vysílač Teplice – vodárna

mux-4-teplice-vodarna-675

Pokrytí vychází z podkladů společnosti Digital Broadcasting.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .