Moderátorka Russia Today Abby Martin ukázala světu, jak má působit novinář s názorem

abby-martin-rt-651

Americká televizní moderátorka Abby Martin pracující pro hlasnou troubu Vladimíra Putina vyjádřila ve vysílání ostrý nesouhlas z přítomnosti ruských vojáků na Krymu. K prohlášení zvolila závěr svého živého pořadu na Russia Today.

Ruská zpravodajská televize RT je přitom považována za hlasnou troubu tamní administrativy a prezidenta Vladimíra Putina. Když před několika lety došlo k uvedení stanice na trh, právě sám ruský prezident přízvukoval nutnost mít ve světě zpravodajskou stanici, která by pokrývala dění i pohledem z ruské strany. Ve vysílání anglické mutace se objevuje několik respektovaných osobností, mezi jinými i jeden z nejslavnějších světových novinářů Larry King.

Prohlášení se objevilo jen v anglické verzi vysílání

Prohlášení moderátorky Abby Martinové se objevilo právě v anglické verzi. Diváci ruské nebo španělské mutace tento výstup neviděli, nicméně v nejbližších dnech se zcela jistě stane hitem internetu. „To, že pracuji pro RT neznamená, že bych neměla mít novinářskou nezávislost. Ani nedovedu zdůraznit, jak zásadně nesouhlasím s jakýmkoliv vojenským zásahem do záležitostí suverénního státu. O ukrajinské historii a dynamice v regionu toho nevím tolik, co bych měla, ale co vím určitě je fakt, že vojenská intervence není nikdy správnou odpovědí. A nebudu zde jen tak sedět a omlouvat nebo obhajovat vojenskou agresi,“ uvedla Abby Martin v živém vystoupení na závěr pořadu.

Vedení televize Russia Today vydalo oficiální prohlášení, v němž zdůrazňuje respekt vůči názorům svých novinářů. „Na rozdíl od rozšířeného mínění si RT nevynucuje od novinářů poslušnost. Můžou svobodně vyjadřovat své názory, nejen v soukromí, ale i ve vysílání. To platí i o Abby (Martinové) a jejím vyjádření k Ukrajině.

Prohlášení a video zaznamenal britský deník Guardian

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: