Markíza měla s Televizními novinami problémy, ty novácké začaly rok úspěšně

nova-spirala-651

Televize Markíza v pátek poprvé v historii neodvysílala hlavní zpravodajskou relaci Televízne noviny kvůli selhání techniky. Nova se dnes pochlubila novoroční sledovaností své relace, kterou si denně ladili přes dva miliony všech diváků.

V prvních třech lednových dnech sledovalo novácké Televizní noviny více než 2 miliony diváků starších 4 let. Jde tedy o skupinu všech diváků, a nikoliv užší cílovou skupinu 15-54, na kterou Nova primárně cílí. Průměrný podíl na sledovanosti u všech diváků činil 48 procent publika.

Slovenská sestra Novy, televize Markíza, měla začátkem roku úplně jiné problémy. V pátek musela vysílat mimořádné reprízy, jelikož z důvodu selhání techniky nebylo možné odvysílat jak odpolední zpravodajskou relaci, tak ani večerní Televízne noviny. Odrazilo se to i na výsledcích sledovanosti.

Hlavní zpravodajská relace je obvykle nejsledovanějším pořadem dne. Programové oddělení Markízy místo toho zařadilo reprízu sitcomu Susedia. Ten reprízuje pořád dokola, a tak nebylo překvapením, že diváci tento seriál odmítli. Podle informací serveru Medialne.sk dosáhl sitcom jen na 6,4 procenta diváků a zaujal přibližně pětinu publika u obrazovek.

Z výpadku na Markíze logicky těžila konkurence. Televize Joj dosáhla nejvyšší share své hlavní zpravodajské relace v posledních měsících.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: