Markíza kvůli olympijskému hokeji neodvysílala večerní televizní noviny

sochi-hockey-651

K poměrně nezvyklému programovému kroku sáhla televize Markíza před kvalifikačním hokejovým utkáním mezi Českem a Slovenskem. Tento zápas odvysílala na svém hlavním programu a vynechala dokonce i hlavní zpravodajskou relaci Televízne noviny.

K podobnému opatření by patrně sáhla i Nova, kdyby ještě mohla vysílat hokejová utkání na svém hlavním kanálu. Z pohledu komerční jedničky jde i tak o poměrně nestandardní krok. Kdyby k podobné situaci došlo před několika lety, programové oddělení nejsledovanější televize by jistě zvažovalo, zda skutečně odsunout hlavní zpravodajskou relaci, zvláště v situaci, když má k dispozici i další doplňkové kanály.

Televízne noviny Markízy jsou totiž klíčovým titulem denního programu komerční jedničky, podobně jako hlavní zpravodajská relace televize Nova.

Markíza ale situaci vyřešila poměrně elegantně. Místo večerních hlavních zpráv prodlužuje svou podvečerní zpravodajskou relaci se začátkem v pět hodin a to až do začátku hokejového utkání, které je na programu v šest večer. Tedy místo zrušení hlavní zpravodajské relace lze mluvit spíše o přesunutí na dřívější dobu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .