Lucie Šilhánová přechází do TV Prima, Evropa 2 oficiálně potvrdila její odchod

AKTUALIZOVÁNO – Dlouholetá protagonistka ranní show rádia Evropa 2 Lucie Šilhánová nastupuje od příštího týdne do televize Prima, kde bude moderovat blok Divácké zprávy už od příštího týdne. Vlastník Evropy 2 oficiálně potvrdil její odchod.

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Lucie Šilhánová, foto: Evropa2.cz

Místo návratu rozlučka, ředitelka neustoupila

Před sídlem rádia se shromáždilo zhruba 50 lidí, kteří přišli „demonstrovat“ za návrat Lucie Šilhánové do ranního vysílání Evropy 2. Ten se podle očekávání nekoná, ale přítomní se od Leoše Mareše a Patrika Hezuckého dozvěděli právě to, že Lucie přestoupí do televize.

Krátce po deváté hodině se k celému dění poprvé oficiálně vyjádřila i tisková mluvčí vlastníka Evropy 2, tedy skupiny Lagardere Active ČR Radka Pilzová. „Evropa 2 potvrzuje své rozhodnutí o ukončení spolupráce s Lucií Šilhánovou,“ napsala stručně Pilzová.

Standardně naformulované poděkování autorizovala i ředitelka stanice Jitka Fürst. „Jménem Evropy 2 chci Lucii poděkovat za dlouholetou spolupráci a držím jí pěsti v její další kariéře. Věřím, že její působení v Evropě 2 bude pro ní dobrou zkušeností v jejím dalším působení,“ napsala Fürst, která odmítla ustoupit od svého původního rozhodnutí propustit Šilhánovou. Rozhodnutí bylo přitom učiněno už před několika týdny.

Šilhánová odchází s poděkováním a zřejmě i kompenzací

Podle informací RadioTV.cz dostane Šilhánová ke svému odchodu i několikaměsíční odstupné, což není mezi rozhlasovými moderátory běžné. Skupina Lagardere ji i tímto způsobem kompenzuje nečekaný odchod, který měl být důsledkem déle trvajících sporů členů ranního týmu s ředitelkou stanice.

Tím zároveň končí boj za návrat moderátorky do éteru, který vyvrcholil oznámením jejího angažmá v televizi. Z původně spontánní myšlenky se tak stala marketingová akce stanice na podporu ranního vysílání Evropy 2.

Podrobně jsme tento vývoj analyzovali v článku Krize v rádiu Evropa 2: je to řízené, není to řízené?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .