Líbil se vám sitcom Kancl na Primě Cool? Česká televize natáčí vlastní verzi

Kultovní britský seriál se dočká českého zpracování. ČT začne už brzy natáčet remake podle světoznámého televizního díla scenáristů Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta The Office z roku 2001. Prima Cool vysílala americkou verzi.

kancl-651-1
Jedná se o fiktivní dokument, který popisuje kancelářský život v brněnské firmě obchodující s papírem. Firmu řídí vedoucí pobočky Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálně nudným způsobem.

Kancelář společnosti Papír a Print začne produkovat papír už v lednu příštího roku, kdy její každodenní rutinu naruší početný štáb České televize. Do křesla vedoucího skoro největšího velkoobchodu s papírem se posadí herec Václav Kopta. „Jsem velmi polichocen a nadšen tím, že vznikne nová verze The Office,“ říká Ricky Gervais, herec a spoluautor formátu a dodává: „Praha byla prvním místem na světě, kde vznikla pódiová verze, a já jsem rád, že se nyní chystá i televizní adaptace. Můžete začít vymýšlet vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku.

Kancl přináší naprosto unikátní humor, který vychází z trapných, většině lidí však důvěrně známých situací,“ představuje seriál kreativní producent David Ziegelbauer. „Ke scénářům jsme přistupovali s velkým respektem. Přepracovali jsme je tak, aby neztratili genialitu originálu, a přitom je ušili na míru českému divákovi. Pevně věřím, že přineseme na české obrazovky zábavný formát, který v domácí televizní produkci nemá obdoby,“ dodává producent.

The Office odvysílala BBC ve Velké Británii poprvé v roce 2001. Stal se národním a poté také celosvětovým hitem. Licenci později koupily televize v několika zemích. Nejúspěšnější je americká adaptace, které stanice NBC od roku 2005 vyrobila 201 epizod. Právě tuto adaptaci vysílala i Prima Cool.

Česká televize pro výrobu seriálu získala licenci BBC a v Tvůrčí producentské skupině Davida Ziegelbauera natočí začátkem roku 2014 prvních šest dílů. Režie se ujme Milan Šteindler.

kancl-651-2

kancl-651-3

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .