Klienti Skylinku přišli o HD kanály Novy, ta doporučuje přechod k jiným operátorům

Skupina Nova dnes náhle vypnula distribuci svých HD kanálů pro abonenty satelitní služby Skylink. K odpojení došlo ve 14:00. Nova ve stručné tiskové zprávě doporučuje přechod k jiným operátorům nabízejícím HD kvalitu.

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

Skylink doufá v brzké řešení…

S provozovatelem satelitní platformy Skylink se totiž Nova nedohodla na dalších podmínkách spolupráce ohledně distribuce HD kanálů. Sama skupina Skylink informovala o změně v distribuci bez dalších podrobností s tím, že HD kanály jsou nyní nahrazeny jejich SD verzemi a žádné přelaďování přijímačů není potřeba. „Doufáme, že problém bude brzy vyřešen,“ uvedl mediální zástupce Skylinku Marek Němec.

…Nova doporučuje divákům služby jiných firem

Tisková mluvčí Novy Anna Suchá ve svém vyjádření fakticky doporučila klientům Skylinku, aby začali využívat služby jiného operátora v případě, že mají i nadále zájem o HD kanály. To naznačuje poměrně výrazný nesoulad ohledně podmínek další spolupráce se Skylinkem.

Se společností Skylink jsme se nedohodli na spolupráci týkající se distribuce HD kanálů. K jejich vypnutí došlo ve středu 12. srpna 2015 ve 14h. Naše HD kanály nadále nebudou zahrnuty v nabídce Skylinku. Divákům, kteří nechtějí přijít o atraktivní obsah ve vysokém rozlišení na kanálech Nova, Nova Cinema a Fanda, doporučujeme začít využívat služby některého z operátorů nabízejících HD kvalitu,“ uvedla Anna Suchá.

Platforma Skylink byla zdrojem signálu i pro řadu menších kabelových společností, které tímto způsobem nabírají HD signál programů Novy a nabízí je svým klientům. Pro ně Nova zajistila alternativní řešení, tudíž by nemělo dojít k přerušení distribuce HD programů Novy u jiných operátorů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .