Klíčový partner Slovak Sportu přehodnocuje spolupráci, druhý kanál končí u Digi TV i Magio SAT

Společnost Slovak Telekom, která provozuje satelitní platformy DIGI Slovakia a Magio SAT, oznámila, že stahuje z nabídky program Slovak Sport 2. Právě sítě Telekomu byly přitom pro Slovak Sport klíčové.

slovak-sport-kamera-651

Spolupráce se Slovak Telekomem i ve strategické rovině

Stažení ze satelitní a IPTV služby významného slovenského operátora nutně neznamená, že by Slovak Sport 2 končil i na českém trhu. Konec spolupráce se Slovak Telekomem je nicméně signálem, že současná programová nabídka není už pro větší operátory dostatečně atraktivní. Slovak Telekom byl totiž pro Slovak Sport strategickým partnerem, jelikož přímo vlastnil část vysílacích práv, jež tato televize využívala.

Slovak Sport se v posledním roce vzdal vysílacích práv k několika atraktivním soutěžím. Největším překvapením bylo odmítnutí anglické fotbalové Premier league, kterou Slovak Telekom následně přesunul a vrátil na Digi sport. Televize Slovak Sport se posléze vzdala i vysílání hokejové Ligy mistrů navzdory tomu, že měla vlastnit práva až na tři sezony. Liga mistrů se od příští sezony přesune na Sport 1 a Sport 2.

Slovak Sport patrně končí i se Synot ligou, ta se přesune na O2 Sport a ČT sport

Na slovenské sportovní stanici už nejsou k dispozici ani přenosy zámořské hokejové AHL ani NHL. A podle dostupných informací by Slovak Sport neměl už vysílat ani českou fotbalovou Synot ligu. Tu si mezi sebou podělí Česká televize s novým kanálem O2 Sport.

Redakce RadioTV.cz nedávno oslovila ředitele a spolumajitele kanálu Slovak Sport Róberta Greguše s žádostí o stanovisko k programovým plánům na příští sezonu, zatím se však nevyjádřil. Sportovní televize se sídlem ve slovenské Nitře je nicméně zajímavá i pro české diváky, jelikož její druhý kanál vysílá bezplatně i v rámci některých regionálních DVB-T multiplexů. A první kanál je divákům k dispozici v nabídce většiny relevantních kabelových společností.

Třetí program ukončil vysílání, poutač na webů zůstal

Skupina Slovak Sport původně provozovala až tři programy, které postupem času uvolnila pro český i slovenský trh. Začátkem letošního roku ale v důsledku ztráty nejatraktivnějších vysílacích práv zredukovala své vysílání pouze na dva programy. Oznámení o ukončení vysílání třetího programu bylo poměrně nečekané, nicméně dostupnost tohoto kanálu v nabídkách kabelových operátorů byla minimální.

Oficiální web televize přitom i nadále uvádí tři programy. U posledního kanálu je zmínka o nedostupnosti „ve vaší lokalitě“. Programový přehled třetího kanálu je rovněž prázdný.

Screen webu SlovakSport.tv s portfoliem tří kanálů

Screen webu SlovakSport.tv s portfoliem tří kanálů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: