Kanály ČT :D a ČT Art už vysílají pro 95 procent domácností, naladíte je v multiplexu 3

ct-d-decko-651

Česká televize ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi výrazně rozšířila pokrytí svých dvou nových kanálů ČT :D a ČT Art. Díky zařazení do multiplexu 3 je naladí 95 procent domácností. Pokud přijímáte na běžnou anténu kanály Prima love, Prima ZOOM nebo Óčko, bez problémů naladíte i nové programy České televize.

K úspěšnému sledování stačí přeladit přijímač nebo set top box. Nové programy vysílají na stejné programové pozici, přijímač tak vyhledá pouze jeden nový kanál. Česká televize bude své programy v multiplexu 3 šířit jako převzaté vysílání a to díky dohodě s Českými Radiokomunikacemi, které už technicky provozují její první, tzv. veřejnoprávní multiplex.

Dohoda obou stran byla uzavřena v rámci představy o dlouhodobé strategické spolupráci, jejímž cílem je všestranný rozvoj terestrického vysílání včetně rozvoje nových vysílacích standardů, jako je DVB-T2.

Výhodou vysílání v multiplexu 3 je fakt, že většina domácností má k tomuto příjmu přizpůsobené antény. Z těchto směrů vysílají i ostatní programy České televize a hlavní kanály komerčních stanic. U většiny diváků tak odpadá jakákoliv manipulace s anténou a doladění nových programů tak proběhne automaticky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .