Jeden ze dvou nástupců společnosti O2 přináší velkoobchodní nabídku pro multimediální a televizní služby

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura a.s., která vzešla z rozdělení telekomunikační firmy O2 Czech republic, představila novou velkoobchodní službu s názvem Televizní přípojka Basic. Je určena pro firmy bez vlastní kabelové infrastruktury.

Operátoři se předhánějí v tom, kdo nabídne víc HD kanálů. Co ale můžete dělat, pokud o HD vysílání nemáte zájem? Ilustrační foto - O2TV

Operátoři se předhánějí v tom, kdo nabídne víc HD kanálů. Co ale můžete dělat, pokud o HD vysílání nemáte zájem? Ilustrační foto – O2TV

Prostor pro nové kabelové operátory

S využitím této služby budou moci telekomunikační operátoři nabízet svým zákazníkům startovací televizi nebo video na vyžádání za výhodnou cenu. Služba je v současné chvíli dostupná pro 69 % domácností.

Nová služba je určena pro všechny telekomunikační operátory a poskytovatele obsahu na území ČR. Spadá do kategorie RAO, tedy Referenční nabídky přístupu k veřejné pevné komunikační síti. Prostřednictvím metalické a optické přístupové sítě České telekomunikační infrastruktury tak může telekomunikační operátor nebo poskytovatel obsahu nabízet služby svým zákazníkům, aniž by byl vlastníkem přístupové infrastruktury,“ uvedl mluvčí společnosti Martin Žabka. Ten donedávna zastával post tiskového mluvčího operátora O2, posléze přešel právě do České telekomunikační infrastruktury – CETIN.

Cílem je podpora využití linek

Novou službou chceme podpořit nárůst počtu využívaných linek. V tuto chvíli jsme vyhodnotili, že IPTV je technologií, která pro to má nejlepší předpoklady. Nabízí zajímavý obsah a pokrokové funkcionality. Jedná se dostupný produkt pro nejširší veřejnost, která dosud neparticipuje na znalostní ekonomice. Otevíráme tím i potenciál pro velké, střední, ale i malé telekomunikační operátory a nově také pro poskytovatele obsahu, kteří díky našemu produktu mohou začít poskytovat služby pro své zákazníky,“ říká Petr Mádle, obchodní ředitel společnosti CETIN.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: