Internetová kabelovka nebude určena pro české zákazníky

media-obecneVčera jsme vás informovali o bezplatné „kabelové“ televizi přes internet od košické společnosti Antik Telekom, která nabídne příjem neplacených slovenských a zčásti i českých programů všem zájemcům s internetovou přípojkou. Podmínkou je zakoupení set-top-boxu v ceně 100 euro a průměrné internetové připojení.

Jelikož je služba šířena přes internet a na straně zákazníka dochází k softwarovému dekryptování vysílaných programů prostřednictvím set-top-boxu připojeného k internetu a televizi, zajímalo nás, jestli společnost Antik připravuje podobný produkt i pro český trh. Z technického hlediska by totiž nebyl problém tuto službu provozovat na podobném principu i pro české abonenty. Společnost by se pouze musela zaregistrovat v České republice jako kabelový operátor a upravit smlouvy s televizemi, tak aby mohla poskytovat podobný balíček neplacených stanic i v tomto regionu.

K podobnému kroku se ale zatím košický operátor nechystá. Zařízení s názvem SmartTV box bude k dispozici pouze na Slovensku a společnost nekomentovala případný záměr o rozšíření svého produktu do České republiky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: