Hokejové čtvrtfinále s ČR s Finskem bylo druhým nejsledovanějším pořadem v historii ČT sport

Čtvrtfinálové utkání českých hokejistů v rámci Mistrovství světa 2015 proti Finsku si nenechalo ujít téměř 2,5 milionu diváků. Sledovanost se v průběhu zápasu navyšovala, třetí třetinu zhlédly více než dvě třetiny diváků u televizí a celkově přes 2,8 milionu lidí.

Ilustrační foto - O2arena.cz

Ilustrační foto – O2arena.cz

Postup do semifinále může přinést další rekordy sledovanosti

Utkání Česka s Finskem se stalo dosud nejsledovanějším duelem šampionátu a druhým nejsledovanějším přenosem v historii kanálu ČT sport. Zápas si pustily bezmála čtyři miliony lidí, celé utkání sledovalo průměrně 2,487 milionu diváků v univerzální věkové kategorii 4+ při podílu na publiku 54,79 %.

Sledovanost kulminovala ve třetí třetině, kdy se na zápas dívalo celkem 1,1 milionu žen, téměř 1,6 milionu mužů a více než 100 tisíc dětí od čtyř do čtrnácti let tvořilo v tu dobu více než 68 % televizního publika.

Nejúspěšnější den v historii ČT sport

Čtvrtek byl rovněž nejúspěšnějším dnem v historii kanálu ČT sport. A to jak z hlediska podílu na publiku v celém dni – přes 28 % diváků starších čtyř let – tak i v prime-time, kdy mezi 19. a 22. hodinou měl kanál ČT sport podíl 36 % diváků starších čtyř let.

Postup do čtvrtfinále zejména díky gólům a přihrávkám Jaromíra Jágra může přinést další rekordy sledovanosti. V semifinále se čeští hokejisté utkají s Kanadou. Pokud by se tento zápas vyvíjel po druhé třetině v jejich prospěch, zcela jistě se zájem většiny diváků soustředí na poslední třetinu.

Poznámka: Údaje o sledovanosti poskytlo tiskové oddělení České televize. Zdrojem dat je elektronické měření sledovanosti zadané Asociací televizních organizací a realizované společností Mediaresearch.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .