Do ČT se vrací Zdeněk Šámal, Milan Fridrich povýší na šéfa programu

kavky2Petr Dvořák, nový generální ředitel České televize, představil ve čtvrtek 5. října Radě České televize nové manažery. Pozici ředitele programových okruhů bude zastávat od pondělí 10. října Milan Fridrich, jeho post ředitele sekce ČT Nová média převezme jeho zástupkyně Pavlína Kvapilová. Potvrdily se rovněž další spekulace spojené s příchodem Zdeňka Šámala, tan převezme křeslo výkonného ředitele ČT24.

Fridrich povede program, Dolejš ohrožen

Generální ředitel ČT Petr Dvořák představil Radě České televize nové členy managementu. Na pozici ředitele programových okruhů přechází dosavadní výkonný ředitel Nových médií Milan Fridrich. V posledních 6 letech je jeho jméno spjato s Českou televizí, zde začínal v roce 2005 jako šéfeditor ČT24. Postupně pracoval jako pověřený a později i řádný ředitel zpravodajství, aktuální publicistiky a sportu. Od srpna 2010 vede Nová média ČT. Od 10. října, kdy do funkce oficiálně nastoupí, převezme jeho stávající pozici zástupkyně Pavlína Kvapilová, do letošního května pracovala zároveň na ČT24.

SOUVISEJÍCÍ: ČT zažívá hromadný odchod manažerů, nesdílí Dvořákovy představy

Pavlína Kvapilová zůstane podřízena Milanu Fridrichovi, jelikož ČT Nová média spadají pod ředitele programových okruhů. Podle kandidátského projektu Petra Dvořáka by Milan Fridrich měl vést první okruh (Jednička) a podílet se na programování Dvojky. V tomto případě by byla ohrožena pozice Radana Dolejše, který je výkonným šéfem Jedničky.

ct_velkeIlustrační fotografie, zdroj: Česká televize

Spekulace potvrzeny, Šámal se vrací do ČT24

Po pondělní schůzce Petra Dvořáka a Zdeňka Šámala je už nyní jasné, kdo bude novým šéfem zpravodajského programu ČT24. Zdeněk Šámal nahradí Romana Bradáče, který k 30. září rezignoval na řízení ČT24 po té, co neúspěšně kandidoval do nejvyššího místa v ČT. Do České televize se vrací po čtyřech letech práce na TN.cz (šéfredaktor), Z1 (generální ředitel) či TV Metropol (poradce a programový ředitel).

UDÁLOST TÝDNE: Zdeněk Šámal ředitelem ČT24? Věc, která není nereálná…

V České televizi začínal jako redaktor, reportér a moderátor. Později pracoval jako zpravodaj ČT v Rusku a nakonec se stal šéfredaktorem zpravodajství. V roce 2000 Českou televizi poprvé opustil, aby uvedl do života úspěšnou slovenskou zpravodajskou stanici TA3. V roce 2003 se vrátil do ČT a stal se ředitelem zpravodajství. V tomto období stál u zrodu úspěšné zpravodajské stanice ČT24, funkci zastával do podzimu 2007,“ nabízí výčet jeho činností Česká televize v tiskové zprávě.

Milan Cimirot bude finančním ředitelem

Funkci finančního ředitele bude zastávat od 10. října Milan Cimirot. Jeho profesní kariéra je úzce spjata s TV Nova a její mateřskou společností CME, pro které v různých pozicích pracoval od počátku jejího vstupu na trh v roce 1994. Do roku 2010 pracoval na pozici finančního a provozního ředitele a jednatele TV Nova (CET21 s.r.o.).

Doplňme, že Českou televizi opoustily ke 30. září čtyři vysoce postavení manažeři obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf ČT24 Roman Bradáč, šéf programových okruhů Radek Žádník a finanční ředitelka Lujza Oravcová. Pozici obchodního ředitele zatím Petr Dvořák nebude obsazovat, neboť nemá „dostatečně kvalitního kandidáta„.

ceskatelevizeIlustrační fotografie, zdroj: Česká televize

Dvořák podepsal smlouvu, nemá stanovený share

„Dneškem jsem zahájil změny ve vedení České televize, které jsem slíbil po svém zvolení do funkce generálního ředitele,“ říká Petr Dvořák a dodává: „V první etapě jsem nahradil manažery, kteří opustili funkce na konci září. Nyní chci mluvit s ostatními lidmi na prvním stupni řízení, abych mohl následně dokončit sestavení nového týmu, který povede Českou televizi v následujícím období.“

BLOG: ČT má nového ředitele, odbory mají radost

Oproti předchozím zprávám nemusí Petr Dvořák splnit limit podílu na trhu, původně Rada ČT chtěla, aby v souhrnu oslovovaly programy České televize více než 30% diváků. nicméně nová hlava Kavčích hor nemá s tímto limitem dle svého vyjádření problém. Rada České televize na svém středečním zasedání schválila manažerskou smlouvu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Na jejím základě mu byla přiznána měsíční mzda ve výši 200 000 Kč hrubého a roční bonus v hodnotě desetinásobku měsíčního příjmu při splnění smlouvou předepsaných kritérií.

SLEDOVALI JSME: Petr Dvořák je novým generálním ředitelem České televize

Dohoda je koncipována zcela jiným způsobem, než tomu bylo v případě Jiřího Janečka. Petr Dvořák musí splnit tyto podmínky:

a)   hospodářské výsledky ČT, zejména:

  • vyrovnané hospodaření
  • dodržování plánovaného rozpočtu i jednotlivých plánovaných ukazatelů, zejména v oblasti provozních a mzdových nákladů

b)  úroveň televizního vysílání ČT, zejména:

  • kvalita programové nabídky
  • posouzení vývoje celkového celoročního podílu ČT na diváckém trhu ČR

c)  manažerské výsledky a plnění dalších povinností, zejména:

  • dodržování právních předpisů, Statutu a Kodexu ČT
  • komunikace s Radou ČT a plnění jejích usnesení
  • komunikace s veřejností
  • plnění strategických plánů a realizace pozitivních restrukturalizačních změn
  • kvalita manažerských rozhodnutí
  • kvalita kontrolních procesů a činností

Roční bonus je nenárokový a záleží na úvaze Rady ČT. „V případě splnění mimořádného úkolu významného pro další rozvoj ČT, případně pokud dojde k jinému mimořádnému přínosu ze strany generálního ředitele, může Rada ČT přiznat generálnímu řediteli mimořádnou odměnu ve výši určené Radou ČT,“ dodává ČT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .