Daniela Drtinová je zaskočena kroky generálního ředitele ČT

ct-daniela-drtinova-167Veřejné stanovisko k událostem posledních dnů vydala i moderátorka Daniela Drtinová, jež stála na počátku dnešní „krize důvěry“ mezi některými členy vrcholového managementu České televize. Drtinovou zaskočil způsob, jakým generální ředitel České televize Petr Dvořák situaci řeší a neurčitě upozorňuje na závažné chyby ve zpravodajství.

Drtinová upozornila na chyby ve zpravodajství, byla stažena z Událostí, komentářů

Odvolání Pavlíny Kvapilové z funkce ředitelky nových médií ČT mě v kontextu posledních událostí zaskočilo,“ uvedla moderátorka Daniela Drtinová, která dnes v premiéře uváděla svůj nový profilový pořad Interview DD. Píše o tom, za jakých podmínek ona sama akceptovala své odvolání z Událostí, komentářů, i to, jak generálnímu řediteli sdělila řadu podezření ze závažných chyb ve zpravodajství.

Na schůzce s generálním ředitelem Petrem Dvořákem v pondělí 12. srpna jsem generálnímu řediteli sdělila řadu podezření ze závažných chyb ve zpravodajství. V ten den jsem rovněž akceptovala své odvolání z Událostí, komentářů a přijala za smluvených podmínek Interview DD. Zároveň, a to hrálo v mém rozhodování podstatnou roli, jsem ale požádala generálního ředitele Petra Dvořáka, aby situaci ve zpravodajství řešil s tím, že mu důvěřuji. Za tento princip řádné péče o veřejnou službu ČT se Pavlína Kvapilová už v začátku postavila. Dosavadní snahou bylo, abychom chyby, pokud se staly, napravili uvnitř,“ napsala v prohlášení Drtinová.

POZNÁMKA RADIOTV: Nekritizuje Českou televizi a už vůbec jejího generálního ředitele

ct-daniela-drtinova-675Daniela Drtinová, foto: Česká televize

Kvapilová rovněž poukázala na chyby, byla odvolána z funkce šéfky Nových médií

Její dlouholetá kolegyně a někdejší nadřízená v redakci zpravodajství Pavlína Kvapilová v otevřeném dopise ze dne 10. srpna rovněž kritizovala situaci ve zpravodajství, která podle ní může výrazným způsobem narušovat důvěryhodnost média veřejné služby před stěžejními volbami. „Z hlediska současné napjaté situace, kdy je před nadcházejícími volbami důvěryhodnost zpravodajství ČT v sázce, apeluji na včasnou úvahu o tom, jak vyvrátit pochybnosti. Například vytvořením transparentního editoriálního panelu, který by otevřenou diskusí řešil zásadní otázky zpravodajství ČT. Stejně tak by měla tématu věnovat dostatečně velký prostor ve svém vysílání sama ČT,“ napsala před několika týdny sama Kvapilová. Nyní byla za toto své stanovisko generálním ředitelem odvolána z funkce pro „ztrátu důvěry“.

Daniela Drtinová na tento krok generálního ředitele reagovala slovy, že plně respektuje právo generálního ředitele odvolávat manažery. „Pokud jsou však odvoláváni ti, kteří na chyby upozorňují, považuji za svou profesní povinnost zaujmout k událostem posledních týdnů tento otevřený postoj,“ napsala diplomaticky v závěru svého prohlášení Daniela Drtinová.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Nastolit ovzduší strachu je čistě „novácká“ metoda. Je smutné, že jsou v ČT zaváděny metody známé ze soukromých televizí a rádií. Tam se skutečně vysílá, co si majitel přeje. Tato je ale veřejnoprávní a placená i těmi, kteří se na ni nedívají. Takový je zákon o poplatcích.
    Ono ovzduší strachu o místo má mnoho výhod. I odbory jsou tam na prd a Rada ČT je jen Dvořákova kupmačka. Tomu se říká, že to vedou do kopru. A je to škoda, kdyby management z Novy vyházeli, opět se tam dalo dýchat a důvěra diváků by opět stoupla.
    Jsem už trapnej tím, že jsem nějaký čas byl v Úřadu RRTV a tam byly také „tiskovky“. Vzpomínám, jak bývalá vedoucí před tiskovkou řekla: „Jéžiš, ta Drtinová je tu zas!“ Ona totiž kladla „nepříjemné“ otázky. A asi je nepoučitelná…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .