Soud vyhověl žalobě Novy a zrušil digitální licence

Městský soud v Praze dnes vyhověl žalobě společnosti CET 21 s.r.o. a zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o neudělení licence novým kanálům Televize Nova v multiplexech DVB-T. Tímto rozhodnutím byly zrušeny také rozhodnutí RRTV o udělení šesti digitálních licencí z letošního jara.

Digitální licence udělené projektům zpravodajské televize Z1, plnoformátovým televizím Febio TV a TV Barrandov, rodinné televizi Pohoda, hudebnímu kanálu Óčko a regionální síti RTA byly rozhodnutím Městského soudu v Praze zrušeny. Serveru RadioTV potvrdil výrok soudu účastník řízení Miroslav Pýcha, který rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání napadl u soudu jako jednatel společnosti Step Public Relations, která se řízení neúspěšně účastnila s projektem televize A je to! Podle Pýchy soud uznal argumenty, že odůvodnění rozhodnutí nebylo v souladu se zákonem. Soudu se nelíbilo mimojiné to, že jeden a tentýž projekt RRTV ohodnotila odlišně v rámci řízení o pozice v multiplexech B a C.


Soud mimo jiné uznal argumenty Novy, že rada změnila v průběhu výběrového řízení na licence podmínky soutěže. „Pravidla je třeba nastolit na počátku, nelze je v průběhu měnit,“ uvedl podle ČTK soud. Proti neudělení licencí se na soud obrátilo i dalších pět neúspěšných žadatelů včetně Primy. Soud se bude dalšími žalobami zabývat příští týden. V praxi to znamená, že celé licenční řízení je neplatné a následovat budou buď kasační stížnosti u Nejvyššího správního soudu nebo nové rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Již dříve po podání žalob uvedl zakladatel Febio TV režisér Fero Fenič, že do rozjezdu stanice jeho investoři dali desítky a možná stovky milionů korun. „V případě, že by došlo ke zpochybnění licenčního řízení, pak bude muset tyto náklady převzít stát, protože my jsme všechny požadavky licenčního řízení splnili,“ řekl v červnu Fenič ČTK. 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .