CS Link: do Vánoc přibudou dokumenty i dětské pořady

Programová nabídka satelitní platformy CS Link bude v blízké budoucnosti opět bohatší. Již týden vysílá původní kanál CS Link TV, jehož náplní je osvěta o digitálním vysílání a tomuto tématu příbuzný teleshopping. Dalších šest kanálů si pro případné uvedení do platformy CS Link zaregistrovala společnost Media Vision. Jsou mezi nimi dokumentární i dětské stanice.
Podpořit digitální vysílání (zejména satelitní) si dala za cíl nová, úzce zaměřená stanice CS Link TV, podporující stejnojmennou satelitní platformu. Naladit jí je možné volně z družice Astra na pozicích 19,2 a 23,5 stupně východně. V jejím čtyřiadvacetihodinovém nonstop programu diváci naleznou osvětové pořady s technickými náměty, nabídky na koupi potřebného zařízení v teleshoppingu i informace o programové nabídce CS Linku včetně jejích prémiových kanálů.

Stanice hned v prvním týdnu svého působení chtěla program oživit přímými přenosy z veletrhu Invex/Digitex. Bohužel se jí živé vysílání z úterní konference Milníky digitální televize v České republice a čtvrteční HD live! nezdařilo. Důvodem byly technické potíže s trasou přenosu. Obě konference však odvysílala několikrát ze záznamu.


Zájemce o dokumentární kanály a dětské pořady musí potěšit zpráva z posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Společnosti Media Vision si zaregistrovala šestici nových kanálů, z nichž některé by po testovacím období měly rozšířit nabídku platformy CS Link. Které přesně to budou, záleží na výsledcích obchodních jednání s oběma distributory karet – firmami Gital a Trade and Technology. „Které programy se v naší nabídce objeví, bude známo během podzimu letošního roku,“ uvedl na serveru Parabola.cz majitel Media Vision Martin Janků.


Šanci dostat se k dalším divákům tak mají dokumentární kanály Discovery Channel, Viasat History, Viasat Explorer a Spektrum. Dětem jsou určeny Minimax a Jetix Play.


Oba distributoři karet vedou i další paralelní jednání se zástupci některých dalších stanic bez zprostředkovatelského zastoupení Media Vision. Konkrétní informace zatím ani jedna z firem nechce zveřejnit. Oříškem pro obě je hlavně financování drahého přenosu dalších kanálů přes satelit. Je proto pravděpodobné, že se dohodnou na nějaké výhodné formě spolupráce, která by oběma subjektům dokázala snížit náklady na vysílání a klientům obou přinést rozšíření programové nabídky.


V uplynulých dvou týdnech testoval Gital neveřejně na pozici Test1 tři stanice – již zmíněné Viasat Explorer, Viasat History a erotický kanál Spice. „Cílem bylo technické ověření kódování programů a zjištění zájmu o tyto programy. Některé z nich rozšíří předvánoční nabídku CS Linku,“ shrnuje testovací období oficiální webová stránka Gitalu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .