ČT24 mnoho grafických změn neukázala

CT24 listyVeřejnoprávní zpravodajský kanál ČT24 mnoho grafických změn neukázal. Od nového roku se objevilo několik nových formátů i s novými znělkami, ale v celkové grafice zpravodajského kanálu nejsou výrazné rozdíly. Do nového kabátu se převlékla hlavní zpravodajská relace Události, nový vizuál má i ekonomické zpravodajství a nové projekty Hyde park nebo Noční události. Další relace ale zůstaly s nynějším vizuálem – například Události, komentáře.

PSALI JSME: Podívejte se na novou grafiku ČT24

V kontextu celkových změn chybí zejména redizajn informačního kraulu ve spodní části obrazovky. Tohle je prvek, který každý divák zpozoruje na první pohled. Jediné co se v něm změnilo je zobrazování aktuálního času – místo hodin, minut a sekund se aktuálně zobrazují jen hodiny a minuty.

Změny se po novém roce výrazněji dotkly programu „čtyřiadvacítky“. Ranní proud Studio 6 od nového roku startuje pouze na ČT24, na ČT1 se přesouvá Dobré ráno. Ranní vysílání ČT2 nově obohatí především programy pro menší diváky. Na ČT24 se dočkáme většího množství Událostí, hlavní zpravodajská relace zůstává v 19:00 (ČT1, ČT24), přibudou však půlhodinovky v 7:00, 16:00 a 23:00. Ve 12:00 se Zprávy přejmenují na Polední Události a nadále je bude vysílat i ČT1. Zbylé relace uvidí diváci jen na ČT24.

ct24-grafika-2010Kraul ČT24 se s příchodem nové grafiky téměř nezměnil. Screenshot: autor

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. xsc

    Bohužel se grafika změnila – k horšímu. Základ je stále stejný, ale na obrazovce jsou v podstatě trvale navíc další plochy. Vlevo dole logo pořadu – Studio6, Zprávy, Počasí, Sport, vše animované. K tomu ve Studiu 6 vpravo dole předpověď počasí (ikona, teplota, bio) a vpravo nahoře dnešní svátek. Logo ČT24 se tak opět přesunulo nahoru. Tyto plochy jsou zcela zbytečné – na jaký pořad se dívám snad vidím a při přepnutí mi to napíše EPG. Předpověď počasí je stále uváděna i v pruhu dole a svátek by tam mohl být také. Takto bude za chvíli obrazovka zasekána „lístečky“ a z obrazu moc nezbude. Myslel jsem, že vzorem je BBC, ale toto připomíná některé US stanice (CNBC).
    Jediné, co bych změnil, je podklad v řádku dole – namísto jednobarevného pruhu s textem (sport v zeleném poli na obrázku) použít něco podobného jako je v logu pořadu hned nad ním – ale staticky, animace působí rušivě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,