COOL nejen s Ligou mistrů a Těžkou dřinou, Love chce více life-style a reality-show

coolligamistru

Nabitý podzim čeká rovněž diváky dvou menších kanálů televizní skupiny Prima. Starší sourozenec „Prima COOL“ vyrukuje na podzim s Ligou mistrů, jehož hlavním moderátorem bude Libor Bouček, prozradíme, proč právě on. Třetí sérií pokračuje Těžká dřina a Prima COOL nasazuje rovněž řadu dalších premiérových pořadů vlastní tvorby. Prima Love se chce soustředit více na life-style a reality-show, opustí „růžovou“, překopán bude především prime-time, z něhož mizí akviziční seriály. V programu se objeví nová vlastní dokumentární série.

Liga mistrů s Liborem Boučkem?

Liga mistrů je největší akvize skupiny Prima od EURA 2008,“ uvedl Petr Vladyka, programový ředitel FTV Prima, na začátku prezentace Primy COOL na tiskové konferenci televizní skupiny Prima k nadcházejícímu podzimnímu schématu. „Ligu mistrů budeme dělat malinko jinak – chceme ji více spojit se životním stylem, který se váže k fotbalu,“ přiblížil představy ředitel Vladyka. Televize Prima zakoupila práva na úterní a středeční zápasy na sezóny 2012-2015. První zápasy předkola Ligy mistrů můžete sledovat od 21. srpna 2012. Přenosy ze základních skupin začínají 18., resp. 19. září 2012.

PŘEČTĚTE SI: Prima chce porazit Novu, pomoci jí má Obchoďák, přesun Cest domů a zvučná jména

Režie fotbalových zápasů se ujme Vojtěch Nouzák. Moderátory ve studiu budou Radek Šilhan a Libor Bouček. Není sázka na moderátora Boučka riskantní? „Libor Bouček byl spíkrem českého národního týmu na EURU 2012. Byl zvolen nejlepším týmovým mluvčím ze všech 16 týmů EURA,“ podporuje volbu Libora Boučka do role moderátora jako správnou Petr Vladyka. Tzv. „ambasadorem“ bude Marek Jankulovski a stane se současně jednou z „hvězd naživo“, další bude například Tomáš Řepka. Přímo ze stadionu bude komentovat Radek Macháček (bývalý moderátor sportovního zpravodajství TV Prima, aktuálně připravuje ranní sportovní pro Rádio Impuls) a Milan Štěrba (Sport 1). S dalšími lidmi Prima COOL jedná.

Jelikož se Liga mistrů nevysílá každý týden, platí programové schéma níže uvedené. V případě konání se zápasu, jednoduše plánované pořady televize Prima COOL vypustí. Pro diváky to nebude velký zásah, Top Gear je vysílán v úterý jen v reprízách.

prima_cool_schemaProgramové schéma Primy COOL na podzim 2012

Prima PLAY Premium s Pohlreichem a Ligou mistrů

Fotbalové zápasy budou k dispozici také na internetu, Prima PLAY Premium bude placenou službou (paušál 49 Kč měsíčně). Nejen, že nabízí zápas vysílaný v televizi, paralelně nabídne živý stream s dalším zápasaem. Kromě toho placený obsah nabídne nevypípané pořady Ano, šéfe!. Prima PLAY Premium bude spuštěna s prvním kolem Ligy mistrů (18. září 2012). Dostupná bude rovněž mobilní aplikace k Lize mistrů. Prima chce se startem spustit i zcela nový webový speciál na podporu projektu.

Klasický internetový kanál Prima PLAY se nezmění, nadále bude veškerý obsah zcela zdarma. Zdarma budou též bonusy z Ligy mistrů (zásadní momenty, góly a jiné).

cool_ligamistruZdroj: Archiv TV Prima

Prima COOL rozšiřuje vlastní tvorbu

Velké investice do vlastní tvorby plánuje Prima COOL. Po dvou úspěšných řadách pokračuje moderátor Roman Buťa v hledání „Těžké dřiny„, tentokráte hned v 18 premiérový epizodách. Kam se v nich tentokrát podívá? V prvním díle bude čistit vagony Českých drach, bude vyrábět puky, lámat skály a čistit toalety a bazény v aquaparku. První díl sledujte už 23. srpna od 20:15.

Lákavou novinkou je série „Elitní komanda zblízka„, jedná se o projekt, který koprodukovala samotná TV Prima. „Expert na problematiku bojů na blízkou vzdálenost Terry Schappert přiblíží strategii a scénáře elitních bojových komand,“ charakterizuje Prima COOL třináctidílný vojenský žánr. Terry Schappert v současnosti slouží v A týmu speciálních sil armády Spojených států a vedle toho také působí jako herec a moderátor speciálních dokumentárních pořadů. Je expert přes ruční zbraně, demolice, konvenční i nekonvenční vojenské taktiky a bojovou medicínu. Vojenskou kariéru zahájil před osmnácti lety u 82. výsadkové divize. Je veteránem ve válce v Iráku.

Kdo jsou to CoolMEN? Jedná se o nový pořad Primy COOL: „Menzone se nám ne zcela povedl,“ řekl upřímně Petr Vladyka. CoolMEN je tedy jakýsi re-launch tohoto pořadu: „Bude trochu dospělejší, jen o trochu serióznější, ale ne o moc,“ dodává ředitel Vladyka. Role moderátorů se ujmou Nasty a en.dru, jmenovitě Petr Crha (Medúza, Musicblok) a Ondřej Havlík (Za školu), mistři beat-boxu už nyní moderují na Evropě 2 o víkendových ránech (o prázdninách i ve všední rána). „Čtyři reportáže v každém vysílání se zaměří na pánská témata, jako jsou například sport, adrenalinové lahůdky, auta, technika nebo muzika. Jeden z příspěvků bude rovněž testovat, co jsou pro muže největší lákadla.“ Celkem 19 epizod cílí na mužsou populaci ve věku do 40 let. První díl sledujte už 23. srpna od 22:15.

komandaElitní komanda zblízka, zdroj: Archiv TV Prima

A jaké akvizice nás čekají? V pondělí to bude Živí mrtví (Walking Dead), „má ambice zařadit se po boku seriálových seznací jako je Dexter nebo Misfits,“ nebojí se o osud Petr Vladyka. Diváky čeká premiérová Futurama, Jak jsem poznal vaši matku, Dexter. Fanoušci reality-show budou patrně nadšení, jelikož Prima COOL nasazuje premiérové díly Kdo přežije.

Prima Love „odrůžoví“, prime-time skládá z life-style

Uhnout od růžové tváře“ chce na podzim Prima Love, program prošel vývojem a zaměří se na životní styl a reality-show. Diváci se mohou těšit na sérii „Fantastické dorty„, dvacítka dílů navazuje na nejsledovanější pořady stanice „Báječné dorty“. Úterní „Kouzla filmových maskérů“ vás zavedou do zákulisí filmového průmyslu. Celkem 18 epizod zábavné reality-show sleduje práci profesionálních filmových maskérů. Ve středu pokračují „Šokující dokumenty„.

prima_love_schemaPrima Love, programové schéma

Čtvrteční večer se ponese ve znamení vlastní tvorby, tu Prima Love rozšiřuje. Top Star LOVE se posunuje na prestižní čas ve 20:45. Původní novinkou je dokumentární cyklus „neohroŽENY“ – „Opravdový život tak, jak jste jej neviděli“ – charakteristika novinky. „Maximálně otevřené zpovědi, nefalšované emoce a drama všedního života. Nechte se strhnout jejich životními příběhy a vpusťte je do svých domovů, stejně tak jako ony nechají vás nahlédnout do svého soukromí.“ Sledovat můžete osudy Agáty Hanychové, Lenky Kořínkové, ale též Gruzínky Tamar Melikishvili a vítězky reality-show Hotel Paradise Nely Slovákové, „Budeme sledovat, jak utrácí výhru,“ doplnil Vladyka.

Poslední novinkou je reality-show „Zhubni, nebo přiber„, věnuje se lidem s extrémně nezdravými stravovacími návyky. Na jedné straně se objeví „monstrózně obézní tlouštík“, na straně druhé „podvyživené sušinky“. V jednom z dílů si vymění jídelníčky dvě zdravotní sestry – jedna má 164 kilogramů, druhá jen 39.

love_zhubniZhubni, nebo přiber – osm dílů americké show Supersize vs. Superskinny, zdroj: Archiv TV Prima

Akvizice: Nejen Zoufalky a Sex ve městě

Čas 22:45 bude nadále vyhrazen seriálu Sex ve městě. Prima Love chce „odrůžovět“, vedení to vysvětluje tím, že prime-time bude vyskládán z reality-show a life-stylu. Telenovely ale nezmizí z vysílání, budou se vysílat dopoledne a odpoledne prakticky ve stejné míře jako doposud.

Během podzimu diváci zhlédnou několik premiérových akvizičních seriálů. Jsou jimi Láska bolí (Love Bites, 8 dílů, dramedy), Paličatá Kate (Fairly Legal, 10 dílů, právnický seriál), Prolhané krásky (Pretty Little Liars, 22 epizod, napínavý-vztahový), Spravedlnost v krvi (Blue Bloods, 22 epizod, detektivka) a napjatě očekávaná poslední série Zoufalých manželek (Desperate Housewives, 23 epizod, vztahový – komendiální).

zoufalkyOsmá série Zoufalých manželek je poslední, zdroj: Archiv TV Prima

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jerry Prohaska

      4. předkolo: 21.,22.,28.,29. srpna

      Základní skupina 18.+19.9. (1. kolo), 2.+3.10. (2. kolo), 23.+24.10. (3. kolo), 6.+7.11. (4. kolo), 20.+21.11. (5. kolo), 4.+5.prosince 2012 (6. kolo).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .