Čím nás překvapí Česká televize? Novými projekty i producenty

ceskatelevizeTento týden může být přelomový pro další vývoj České televize. Vedení minulý týden představilo programové projekty s novými tvůrci a za několik dní se dozvíme i jména Kreativních producentů, kteří budou zodpovídat za produkci pořadů v televizi místo dosavadních programových center. Generální ředitel Petr Dvořák tak naplňuje další část své koncepce.

Programové projekty s novými tvůrci

Česká televize minulou středu představila výběr schválených programových projektů, na jejichž výrobě bude pracovat v letošním roce. Jde o projekty vybrané novým vedením a předjednané na Programové radě, která je významným poradním orgánem managementu televize. Kvalita, Respekt, Odvaha, Kreativita, to jsou cíle, které Petr Dvořák shrnul do hesla K.R.O.K. Kupředu. V letošním roce přizvala televize ke spolupráci nové tvůrce a autory, například Roberta Sedláčka, Filipa Remundu s Vítem Klusákem, Terezu Vrábelovou, Břetislava Rychlíka, Pavla Anděla nebo Lucii Konečnou.

Díky těmto jménům mohla televize představit sedm nových projektů, jež vzniknou v průběhu roku. „Věřím, že dnešek je jen začátek cesty, jíž se chce Česká televize do budoucna ubírat. Chceme být otevření kreativním podnětům, a to jak zevnitř televize, tak vůči externím tvůrcům a nabízet tak veřejnosti původní tvorbu v rozsahu a kvalitě, jež odpovídají roli a významu České televize,“ řekl k tomuto kroku generální ředitel Petr Dvořák.

Ve čtvrtek se dozvíme jména Kreativních producentů

Tyto projekty prošly úspěšným schválením na Programové radě, která na svých pravidelných týdenních zasedáních posuzuje a schvaluje nabízené projekty, a to včetně jejich rozpočtů. Kromě transparentnosti má programová rada pomáhat i při posuzování nových projektů, které do televize přicházejí. Od prvního prosince loňského roku eviduje oddělení vývoje České televize už 375 různých námětů.

V závěrečné fázi je i výběrové řízení na Kreativní producenty, kteří budou na čele tvůrčích skupin. Vybrané kandidáty chce vedení vyhlásit do 15. března, tedy do tohoto čtvrtku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .