České Radiokomunikace do konce tohoto týdne doplní nabídku stanic Barrandova na satelitu

Společnost České Radiokomunikace dnes oznámila, že v pátek 15. dubna zpřístupní vysílání všech tří programů skupiny TV Barrandov i pro satelitní diváky. K dispozici bude standardní i vysoké rozlišení obrazu.

kino-barrandov-651

Skupina Barrandov investuje významné prostředky do satelitní distribuce

České Radiokomunikace spustily na začátku května satelitní vysílání programu Kino Barrandov ve standardní, tedy SD kvalitě. Od 15. května pak začíná satelitní vysílání programů Barrandov Plus SD, Barrandov Plus HD, Barrandov HD, Kino Barrandov HD. Televizní studio Barrandov se tak stává dalším zákazníkem ČRa v oblasti satelitní distribuce.

Zajímavostí je, že vysílání všech tří kanálů Barrandova bude dostupné na třech rozdílných frekvencích na pozici 23,5 st. východně. Pro satelitní diváky by to ale neměl být problém. Kino Barrandov ve standardní kvalitě má určenou frekvenci 11 895, polarizace vertikální. Nová stanice Barrandov Plus SD bude vysílat na frekvenci 12 168, polarizace vertikální. Všechny tři programy v HD rozlišení najdou diváci na frekvenci 12 363, polarizace vertikální.

Klienti Skylink dostanou nové programy v rámci základního balíčku

Ke sledování jednotlivých programů TV Barrandov bude zapotřebí karta satelitní televize Skylink se zaplaceným servisním poplatkem. Doporučujeme provést automatické přeladění satelitního přijímače, který by měl nové programy automaticky „objevit“ a zařadit do seznamu.

Kromě programu Kino Barrandov již Radiokomunikace zabezpečují satelitní vysílání programů pro veřejnoprávní stanice České televize, a to programy ČT 1, ČT sport a ČT2 v HD kvalitě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: