Česká televize začne vysílat HD verze svých programů v DVB-T

ceska-televize-vizualizace-167Pokud máte doma HD přijímač, můžete sledovat HD verze tří programů České televize už i v zemském DVB-T vysílání. ČT se totiž stala klientem nové Regionální sítě 7, kterou provozuje podnikatel Radim Pařízek prostřednictvím společnosti Progress Digital. Dohoda byla uzavřena ve středu 1. května.

Ostravský podnikatel tak může být spokojený, podařilo se mu získat dalšího zajímavého klienta, který využije značnou část kapacity jeho nové sítě. V celoplošném multiplexu 4 se hlavním klientem stala Nova, zatímco v Regionální síti 7 to bude právě Česká televize. Ta zde umístí nejen programy ČT 1, ČT 2 a ČT sport v HD rozlišení, ale koncem letních prázdnin přidá i kanály ČT :D a ČT art.

Vysílání bude probíhat v několikaletém testovacím provozu. Po roku 2015 by mělo být známo, které další kmitočty se podaří uvolnit pro potřeby televizního vysílání. Česká televize tak bude v příštích několika letech využívat Regionální síť 7 jako rozšíření možností existujícího multiplexu veřejné služby.

regionalni-sit-7-pokrytiPokrytí Regionální sítě 7

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .