Česká televize začala natáčet seriál První republika

prvni-republika-675-1V neděli padla první klapka nového původního seriálu České televize První republika, který bude mapovat dějiny Československa od roku 1918. Stejně jako v případě oblíbeného seriálu Vyprávěj se jeho režie chopil Biser A. Arichtev. Už první natáčecí den ukázal, že by mohlo jít o bohatý výpravný seriál.

Ambicí seriálu První republika je ukázat rozvoj svobodného Československa po první světové válce v kontextu českých i evropských dějin. Seriál bude sledovat období a atmosféru od roku 1918 do roku 1945, a to skrze konkrétní osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do pražského Podolí,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Už první natáčecí den v obci Břvany u Slaného, kde šlo o Terron během bitvy z roku 1918, ukázal, že bude První republika bohatým výpravným seriálem. „Bude to krásný a vizuálně atraktivní seriál, ve kterém se diváci mohou těšit na napínavou rodinnou ságu s tajemnou zápletkou vraždy, která se stala před začátkem děje seriálu,“ prozrazuje producent Filip Bobiňski, podle kterého půjde o zábavný seriál pro celou rodinu. „V období tehdejšího budování nového státu navíc nacházíme mnoho podobných lidských příběhů jako po roce 1989 i v současnosti, a také společenské události, které sami známe, jako například ekonomickou krizi, takže věříme, že divákům budou seriál i osudy postav blízké,“ dodal Bobiňski.

V První republice objeví Jan Vlasák, Markéta Plánková, Pavel Kříž, Jiří Vyorálek nebo Michaela Maurerová. Vedle českých herců se do nátáčení zapojí také jejich slovenští kolegové Zdena Studenková a nebo Ján Koleník. Autory konceptu jsou producent Filip Bobiňski a scenárista Jan Gardner.

Producentskou společnost Dramedy Productions čeká náročný úkol. Se svým předchozím dílem Vyprávěj nasadila diváckou laťku hodně vysoko a se seriálem První republika ji bude chtít udržet.

prvni-republika-675-2

Foto: Česká televize / Dramedy Productions

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .