Česká televize komunikuje své podzimní schéma pod značkou Velký podzimní festival

Česká televize dnes novinářům představila podzimní programové schéma. Tiskovou konferenci pojala ve stylu hvězdného galavečera s různými kategoriemi a souhrnným názvem Velký podzimní festival. Nabídne téměř 200 premiérových hodin původní tvorby.

ct-velky-podzimni-festival

Původní tvorba posílí bohatou nabídku českých seriálů

Čtyři seriály, dva cykly televizních filmů, dva nové zábavné formáty, pět cyklů žánru docusoap, čtyři dokumentární série, novinky v oblasti publicistiky, devět premiér kultovních seriálů či jedenáct nových dětských pořadů. To je výčet podzimních programových novinek na obrazovkách čtyř obsahových kanálů České televize – tedy vyjma zpravodajské ČT 24 a sportovní ČT sport.

Týden zahájí v České televizi David Švehlík v seriálu Život a doba soudce A. K. či sitcom Kancl se sebestředným Václavem Koptou v roli šéfa firmy Papír a Print. S druhou řadou kriminální road movie Cirkus Bukowsky se diváci setkají od prosince, tradičně ve středu a nově rovněž v pondělí večer. Páteční prime-time obsadí od září nový vodnický seriál Neviditelní s celou plejádou známých hereckých tváří v čele s Jiřím Bartoškou a Luďkem Sobotou. Prostor dostane na druhém kanálu České televize i to nejlepší ze současné zahraniční seriálové tvorby, jako jsou kultovní Ve jménu vlasti, Panství Downton, Borgiové nebo Hra o trůny.

Česká televize představí na podzim také dva nové zábavní formáty – delší dobu avizovaného Pečeného sněhuláka s Jakubem Kohákem nebo pořadu Boj o koláč.

Ukázka titulů původní dramatické tvorby České televize

Ukázka titulů původní dramatické tvorby České televize

Ukázka nového přístupu k původní tvorbě

Generální ředitel ČT Petr Dvořák na tiskové konferenci zdůraznil, že Česká televize hodlá i v podzimním schématu naplno projevit svůj nový přístup k původní tvorbě, který započala před dvěma lety díky návratu k tvůrčím producentským skupinám. „V roce 2012 Česká televize zásadně změnila svůj přístup k původní tvorbě. Na poli dokumentu i dramatiky se otevřela moderním žánrům, originálním námětům a vedle zkušených dala příležitost i začínajícím tvůrcům. Už loňská sezona ukázala, že se České televizi důraz na kreativitu vyplatil, a v tomto trendu proto budeme pokračovat i letos,“ řekl generální ředitel Petr Dvořák.

Nebát se originálního humoru a dát ve vysílání prostor autorské tvorbě, jakou kdysi představovala Česká soda, nebo navázat na úspěšné zahraniční formáty typu Malá Velká Británie. To byly hlavní důvody, proč jsme se pustili do výroby alternativních zábavních formátů, Pečeného sněhuláka s Jakubem Kohákem a Boje o koláč. Přestože riskujeme, že nás možná mnozí diváci obviní z trapnosti, jsem si jistý, že i takové pořady do veřejnoprávního vysílání patří,“ dodal k novým pořadům ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Ukázka původní dramatické tvorby České televize

Ukázka původní dramatické tvorby České televize

Další podrobnosti ohledně podzimního programu ve veřejnoprávní televizi přineseme v nejbližších dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .