Česká televize dotočila nový sitcom Marta a Věra, do vysílání jej nasadí na jaře

V pondělí 14. října padla po dvanácti natáčecích dnech poslední klapka nového osmidílného sitcomu České televize Marta a Věra. V hlavních rolích se objeví Bára Poláková, Sabina Remundová a Pavel Liška. Režiséry cyklu jsou Jaroslav Fuit a Zdeněk Dušek. Česká televize jej nasadí do vysílání na jaře 2014.

marta-vera-sitcom-651
Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně,“ přibližuje jednotlivé postavy kreativní producent ČT Michal Reitler v jehož tvůrčí skupině Marta a Věra vzniká.

Autorem námětu a scenáristou Marty a Věry je Petr Kolečko, který stojí mimo jiné za scénářem k filmu Lež má rozbité auto z cyklu Nevinné lži nebo divadelními představeními Pornohvězdy, Jaromír Jágr a Láska, vole.

V roce 2014 Česká televize postupně představí několik sitcomů a komediálních autorských seriálů. Cílem je obohatit programovou skladbu o nové žánry, především komediální. Sitcomy patří v tvorbě evropských veřejnoprávních televizí mezi klíčové pilíře večerního programu. Síla značky BBC se odvíjí mimo jiné od věhlasu původních kratších komediálních cyklů, známých i u nás. Po následování této tradice dlouho diváci i odborná veřejnost volali. Marta a Věra spolu se seriálem Čtvrtá hvězda jsou odpovědí na tuto diváckou poptávku. ČT 1 je postupně odvysílá na jaře 2014,“ říká Milan Fridrich, ředitel programu ČT.

Natáčelo se ve studiu na Kavčích horách. Česká televize začne Martu a Věru vysílat na jaře 2014.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .