Bude se španělská La Liga stěhovat? SportTV ji chce udržet

Jednání ohledně vysílacích práv pro nejbližší sezonu španělské fotbalové La Ligy se protahují a prozatím není jasné, kdo ji bude vysílat. O udržení tohoto produktu usilují kanály Sport1 a Sport2. Další televize zájem nepotvrdily.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Celý svět sleduje El Clásico, jiné týmy nejsou tak atraktivní

Nejvyšší španělská soutěž je pro evropské i světové televize zajímavá zejména díky produktu El Clásico, jenž nabízí minimálně dvakrát ročně souboj dvou největších rivalů – Real Madrid a FC Barcelona. Atraktivní jsou rovněž i další zápasy této soutěže, kde vystupuje minimálně jeden ze dvou jmenovaných klubů.

Nyní se jednání ohledně vysílacích práv pro příští sezonu protahují a není potvrzeno, kdo ji bude vysílat. Kanály Sport1 a Sport2 skupiny AMC Networks International CE mají zájem ji vysílat i nadále, v jednáních se ale mohou objevovat i další subjekty. Na rozdíl od minulých let je potřeba vést jednání s některými kluby zvlášť, což jednotlivé rozhovory komplikuje.

Celý balík by měla znovu získat jedna skupina

I když zatím není jasné, kde by se mohly atraktivní přenosy La Ligy objevit, zájem oficiálně potvrzuje pouze skupina SportTV. Zástupci Digi sportu jednání nepotvrdili ani nevyvrátili a nový kanál O2 Sport má už ve svém portfoliu několik jiných atraktivních soutěží včetně všech přenosů Ligy mistrů a nejatraktivnějších zápasů domácí Synot ligy.

Možná je i varianta, že by se vysílací práva La Ligy rozdělila mezi více televizí. To ale není příliš pravděpodobné, jelikož každá televizní skupina usiluje u zahraničních soutěží o exkluzivitu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,