Anglický fotbal pro české diváky zařadila i platforma freeSAT

Platforma freeSAT od společnosti UPC DTH je první satelitní službou v ČR, která nabízí vysílání sportovního programu SlovakSport2 s přenosy anglické fotbalové Premier League. Slovenští abonenti freeSATu ale nebudou mít program k dispozici.

premier-league-logo-651
Druhý kanál skupiny Slovak Sport přitom na satelitu neměl být vůbec. Exkluzivitu k jeho šíření na Slovensku má tamní platforma Magio SAT, resp. telekomunikační operátor Slovak Telekom, který může tento program zařadit i do slovenské části satelitní platformy Digi TV. Satelitní televize freeSAT od UPC DTH se však rozhodla pro kompromis – druhý program Slovak Sport nakonec zpřístupnila pouze pro české diváky.

Platforma freeSAT zařadila tento kanál už v poslední lednový den, na dotovaných přijímačích UPC Direct by měl být na pozici 89. Jinak je součástí balíčku freeSAT plus. Pokud by měli o příjem tohoto programu zájem i diváci na Slovensku, standardní cestou to nepůjde. Přeshraniční příjem je možný pouze v případě, že by tamní účastnická karta byla registrována na českou adresu.

Satelitní platforma Skylink prozatím zařazení druhého programu Slovak Sport pouze pro české diváky neplánuje. Dostupnost stanice, která vysílá přenosy anglické fotbalové Premier league se však i na českém trhu značně zlepšila. Vedle služby O2TV je nyní program dostupný i pro abonenty digitální kabelové televize od společnosti UPC Česká republika.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .