Active TV zaplatí pokutu 200 tisíc korun, odmítla poskytnout záznamy svého vysílání pro analýzy sporných soutěží

Finanční výhry nahrazuje v některých případech "pokec" s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

Finanční výhry nahrazuje v některých případech „pokec“ s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

Televizní rada vyměřila stanici Active TV další vysokou pokutu. Důvodem tentokrát nejsou zjevně podvodné telefonické soutěže, nýbrž fakt, že je regulátor nemůže efektivně kontrolovat. Active TV totiž odmítla poskytnout záznamy vysílání.

Povinnost zpřístupnit záznamy vysílání z posledních 30 dnů přitom vyplývá každému provozovateli vysílání ze zákona. Vedení televize Active si zřejmě zvolilo jednodušší cestu. Tím, že zaplatí pokutu, se vyhne podrobnějšímu zkoumání televizních záznamů. RRTV tak nemůže efektivně prověřit, zda stížnosti diváků korespondují s realitou ve vysílání.

Sporné soutěže Active TV zkoumá i Ministerstvo financí

TV Active je přitom dlouhodobě terčem stížností za možné podvodné jednání vůči divákům. Důvodem je zejména nejednoznačnost soutěžních zadání ve vysílání, která může mást diváky. Navíc, deklarované správně odpovědi jsou ze strany regulátora rozporovány a objevily se prý i snahy přepojovat do vysílání předem domluvené osoby ve snaze povzbudit ke spojení další diváky.

Rada pro rozhlasové a televizní kromě snahy o přísnější regulaci podala i trestní oznámení pro podezření z podvodu posunula i podnět k Ministerstvu financí. To se bude možnými podvody na TV Active znovu zabývat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .