Active TV sbírala pokuty, regulátor jí udělil celkem tři ve výši 900 tisíc korun

Noční hru se sirkami dlouhou dobu vysílala společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Noční hru se sirkami dlouhou dobu vysílala společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Interaktivní a teleshoppingová stanice Active TV by měla na pokutách zaplatit přibližně 900 tisíc korun. Vyplývá to z posledního zasedání regulátora, který provozovateli udělil celkem tři pokuty, každou ve výši 300 tisíc.

Důvodem mají být nekalé praktiky v soutěžních pořadech Kvíz a Sexy výhra. V případě dvou vydání Kvízu měly být jako správné odpovědi označeny ty, které ve skutečnosti správné nebyly. Soutěžící tak neměly šanci vyhrát. Stejná výtka se týká i pořadu Sexy výhra. Všechny tři případy byly odvysílány v průběhu května roku 2014.

Active je terčem kritiky dlouhodobě

Spotřebitel tak mohl na základě zhlédnutí předmětného teleshoppingu učinit obchodní rozhodnutí, které by jinak neučinil, tzn. zavolat na uvedené telefonní číslo se zvýšenou sazbu, aby sdělil odpověď, kterou považuje dle objektivních měřítek za správnou, přestože vzhledem k zavádějící odpovědi, která byla na závěr teleshoppingového bloku označena jako správná, nemá šanci na výhru,“ uvádí regulační orgán Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v zápisu ze zasedání.

Televize Active je terčem kritiky kvůli nekalým praktikám opakovaně. Reportér Jan Tuna v pořadu A DOST! Zaznamenal situaci, kdy dvě hodiny telefonoval na placenou linku pořadu Sexy výhra, aniž by se vůbec dostal do vysílání.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: