Active TV mohla podvést diváka, naznačil regulátor

Vysílací rada aktivně poukazuje na nedostatky v pořadech soutěžní televize Active TV, které by mohly vzbuzovat dojem nekalého nebo nefér jednání vůči divákům. I když odpovíte správně, nemusíte získat výhru. Právě to se mohlo stát i jednomu divákovi, který se do vysílání dovolal v říjnu loňského roku, a uhodl správnou odpověď.

Noční hru se sirkami vysílá společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Noční hru se sirkami vysílá společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Získal divák cenu „mimo záznam“?

Regulátor proto na svém posledním zasedání udělil této televizi symbolickou pořádkovou pokutu 5000 korun za to, že nebylo jasné, zda divák, který jako první uhodl správnou odpověď, skutečně získal i avizovanou výhru..

Dne 26. října loňského roku se do soutěžního pořadu Sexy game dovolal slovensky hovořící divák, který dle regulátora správně uhodl předmětnou hádanku. Televize však diváka přímo ve vysílání neodměnila, i když stejnou odpověď na konci pořadu označila jako správnou. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vyzvala vedení televize Active, aby celou situaci vysvětlilo. RRTV chtěla vědět, zda Active TV divákovi zaslala předmětnou výhru alespoň dodatečně.

Zástupci Active TV odmítli podat vysvětlení

Zástupci Active TV však dle zápisu RRTV vysvětlení bezdůvodně odepřeli a tak regulátor sáhl k pořákové pokutě. Ta je však nižší než výhra, kterou měl divák obdržet. Celá situace poukazuje na fakt, že divák mohl být provozovatelem podveden, pokud by neobdržel výhru. V takovém případě by měl podat podnět i k orgánům činným v trestním řízení.

Soutěžní pořad Sexy game nebo Music game vysílá Active TV každý den po půlnoci. Tento pořad přebírá do svého vysílání i hudební televize Óčko.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .