Zdeněk Šámal: Konkurovat ČT24 nemá smysl

zdeneksamalmalyAktuální dvojčíslo časopisu Strategie mimo jiné přináší rozhovor s novým generálním ředitelem zpravodajské stanice Z1 Zdeňkem Šámalem.

Šámal v rozhovoru mimo jiné přiznává, že Z1 je ve finanční krizi. „Vyděláváme marginální částky a provoz stojí neúnosně mnoho. Mým úkolem je snížit rozpočet na výrobu a dospět k takové podobě programu, kterou bychom byli schopni ufinancovat,“ říká Šámal v úvodu rozhovoru. Šámal má relativně jasno i ve způsobech šetření: „Nejvíc vždycky ušetříte na personálu. Chceme samozřejmě zlevňovat i jinde, ale to jsou jen dílčí kroky.“ Kolik lidí bude Z1 propouštět však Šámal neuvedl, řekl jen, že celkové náklady budou muset klesnout o desítky procent.

Dále se Šámal vyjadřoval k boji o sledovanost s veřejnoprávním zpravodajským kanálem ČT24. „My se samozřejmě budeme chtít odlišit, protože na to, abychom šli proti ČT24, prostě nemáme. Nemáme na to v mnoha oblastech. Jde třeba o pokrytí zahraničními reportéry, regionálními zpravodaji, obecně jde o reportérské zázemí, které má prostě Česká televize širší. A samozřejmě má i silnější technologické a finanční zázemí. Má více možností živých vstupů, protože má více přenosových vozů,“ vypočítává výhody veřejnoprávní stanice Šámal. Podle něj tak přímá konkurence ČT24 byl zbytečný boj. Z1 se bude pod Šámalovým vedením více profilovat ekonomickým a finančním zpravodajstvím. „Nám v podstatě nic jiného nezbývá,“ dodává Šámal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .