Z1 vysílá živě přes iPhone

z1perexmalaPrvní komerční zpravodajská televize u nás přichází s horkou novinkou, je určena pro mobilní telefony iPhone.
V pondělí spustila televize Z1 první živé vysílání pro mobilní telefony iPhone prostřednictvím aplikace Z1TV live. Ta je k dispozici zdarma prostřednictví aplikačním portálu iTunes. Z1 reaguje na podobný krok veřejnoprávní ČT24, nedávno spustila aplikaci pro iPhone, s ní je usnadněn přístup na portál ct24.cz.

PSALI JSME: Milan Fridrich bude na videochatu ČT

Jedná se o první živé televizní vysílání v mobilních telefonech v České republice. Jde o bezplatnou aplikaci, uživatelé využívají pouze svého mobilního tarifu pro datové služby. Aplikace Z1TV live se okamžitě po jejím zveřejnění stala druhou nejstahovanější mezi zdarma dostupnými aplikacemi v ČR,“ uvádí v tiskové zprávě Miroslava Slepičková ze stanice Z1.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. xsc

  První živé vysílání v mobilech to rozhodně není, to zas marketing Z1 přehání. Už dávno je pro mobily dostupná ČT24 a i zde se před 5 lety psalo o dostupnosti MeteoTV. Jen pro to nejsou nutné do telefonu žádné aplikace, přes prohlížeč se spustí stream s patřičně nízkým datovým tokem.

 2. apeiron

  Škoda že to není dostupné také pro jiné platformy , Windows mobile nebo Symbian,ale jen pro majitele iPhone.Takže je to zase jen pro vybranou skupinu uživatelů.U nás tv v mobilu zatím není tolik rozšířena jako jinde ve světě a to také díky předraženým datovým tarifům,a pomalému mobilnímu internetu,kde se mimo velkých měst dá připojit pouze přes zastaralé GPRS nebo EDGE.Elegantnější je DVB-T přímo v mobilu jehož příjem je zdarma(bohužel na trhu moc takových přístrojů není,např.Anycool Mobi T828, nebo E-Lins S1318),ale tohle řešení se asi našim mobilním operátorům moc nelíbí co?

  1. xsc

   Pro jiné platformy to nejspíš přístupné bude také. Iphone používá mpeg4. Jen díky blbnutí kolem iphonu Z1 nezveřejnila přímou adresu streamu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,