UPC Direct může mít problém kvůli nedostatku předplacených karet

upc_corner_night_2Nedostatek předplacených abonentských karet může způsobit problémy satelitní platformě UPC Direct po přestěhování na novou pozici, pokud dojde v brzké době k ukončení pirátského přijmu konkurenční platformy Digi TV. Nyní budou totiž obě platformy vysílat ze stejné pozice.

Platforma UPC Direct, která od 1. května spustila provoz na nové satelitní pozici 1 st. západně, se totiž zároveň začlenila do nadnárodní společnosti UPC DTH se sídlem v Lucembursku, která sdružuje satelitní aktivity operátora UPC v Evropě. Na českém trhu až dosud fungovala kromě standardního placeného přijmu i politika předplacených karet na 6-12 měsíců za jednorazovou platbu. Divák nepotřeboval sepisoval žádnou smlouvu, jen si zakoupil přístupovou kartu na zvolené období a přijímal nabídku programů.

PSALI JSME: UPC Direct programově nabobtná, chystá i šest HD programů

Nyní ale došlo k výprodeji těchto karet a nový provozovatel platformy zatím nerozhodl o pokračování prodeje předplacených karet, byť neoficiálně se s nimi počítá i na nové satelitní pozici. Diváci, kteří dnes vlastní předplacenou kartu ji můžou využívat i pro příjem nové pozice, ale momentálně nejsou k dispozici nové předplacené karty pro další zájemce. Pokud chce někdo přijímat UPC Direct, musí se stát standardním abonentem se smlouvou na dobu neurčitou.

ANALÝZA: Nevídaný útok UPC Direct na satelitní trh: nové programy, nižší ceny, devět HD kanálů

V nejbližších týdnech se očekává vypnutí pirátského přijmu konkurenční platformy Digi TV, která definitivně odpojí prolomené kódování v systému Nagravision 2. UPC Direct může mít po tomto kroku problémy neboť diváci, kteří nyní přijímají pirátské vysílání Digi TV se záhy nemusí upsat nejbližší konkurenci. Pokud by ale tato platforma motivovala diváky k nákupu předplacených karet bez smluv a faktur, mohla by tím výrazně zvýšit své šance, že část pirátských diváků Digi TV přetáhne za výhodných podmínek na svou stranu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .