Talentové formáty svedly vyrovnanou bitvu

talentamaniaVÝVOJ SLEDOVANOSTI UVNITŘ – Televize Nova s Talentmanií sice zvítězila, konkurence však získala jen o 200 tisíc nižší skóre.

Více diváků si vybralo Talentmanii televize Nova, podle serveru Digizone.cz zhlédlo přímý přenos 1,336 milionu lidí (při podílu na trhu 35,96%, což odpovídá průměru stanice). Konkurenční TV Prima a její Česko Slovensko má talent si vybralo 1,142 milionu při podílu 29,88%, přitom průměrný share TV Prima se pohybuje okolo 17%. Televize Prima uvedla v tiskové zprávě i další informace, po odečtení reklamních přestávek činil podíl dokonce 32,99%. „V nejlepší minutě (21:21) sledovalo ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT celkově 2 105 000 diváků (4+), v této minutě show dosáhla 48,06% (Dospělí 15+) podílu sledovanosti,“ dodává TV Prima. Podíl TV Prima měl (narozdíl od TV Nova) ovšem stoupající tendenci.

PSALI JSME: Nova přestává šetřit, na podzim láká na show i původní seriály

Situace u slovenských sousedů byla podobná. Podle serveru Medialne.sk zvítězila TV Markíza s podílem 37,5%, nadprůměru se podařilo dosáhnout i TV JOJ 30,6% (strategická cílová skupina 12-54). Průměrný sezónní podíl TV Markíza přitom činí 30,1%, TV JOJ potom 20,3%. U Markízy se ovšem jedná o vůbec nejhorší výsledek úvodního dílu hlavního formátu sezóny.

PSALI JSME: Prima vyrukuje na podzim s nečekaně velkým množství premiér

Stanice vsadily na několik netradiční nástrojů. Televize Nova zkrátila zpravodajství na pouhých 20 minut a její show začala už v 19:50, přičemž první reklamu odvysílala až po necelé hodině. TV Prima po oba víkendové dny nasadila speciální VIP Zprávy a i jeji hlavní show se začala už v 19:50. Stopáž formátů se oproti původním odhadům protáhla o více jak 30 minut. Posun oproti plánu nastal i u TV Markíza, která vysílala stejně jako TV Nova. TV JOJ jako jediná neustoupila a show zahájila až v 20:15.

sled_talent
Graf vývoje minutové sledovanosti soutěží Talentmania a Česko Slovensko má talent (Zdroj: TV Prima – ATO/Mediaresearch). Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. SETI72

  Já mám pocit, že se Nova příště radovat nebude. Talentmánie je děs, ČSMT o něco menší děs.

  Nova už ale má jednoho diváka jistého. Jde o známého podivína z Domažlic, který se na Talentmánii koukal jen proto že byla v HD :-D
  No i takoví chodí mezi námi ;-)

  1. violista

   Koukat se na něco jen kvůli tomu, že je to v HD mi příjde teda úplná ubohost. Potom je otázka na co se díváme a vlastně proč …

 2. Maxx

  Tady opravdu není co řešit. Česko Slovensko má talent je podle prvního dílu asi nejlépe udělaná show v historii České republiky. Talentmánie naopak největší průšvih. Příště už budou výsledky totálně jiné. Názory na Facebooku, v diskuzích, na ČSFD (Talentmánie 7%, Talent 67%) se staví jednoznačně na stranu Primy. Takže díky Primě za skvělou podívanou na celý podzim a Nově bych poradil, aby se od své mladší sestřičky nechala inspirovat, protože už pěknou řádku let dělá o mnoho lepší pořady než ona sama.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .