Taktizuje Digi TV s odpojením pirátů?

digitvsatelitmalySatelitní platforma Digi TV zatím neodpojila pirátské přijímače od svého signálu a to ani deset dní po 30. dubnu, který měl být definitivním termínem odpojení prolomeného kódovacího systému. Z tohoto pohledu tak lze spekulovat, zda prolomené kódování nebylo odpojeno čistě jen z technických nebo i strategických důvodů.

Příjem téměř celé nabídky Digi TV prostřednictvím speciálně upravených přijímačů s emulací je u nás možný už téměř tři roky, prakticky od pozdního léta 2007. Tato skutečnost mohla ovlivnit i výsledky dalších provozovatelů satelitní televize. Samotná rumunská platforma Digi TV se potýkala i s řadou vážnějších problémů než byl samotný pirátský příjem. Nedokázala mnohdy uspokojit rostoucí poptávku po svých službách, čekací lhůty na instalace služby se neúměrně prodlužovaly a společnost neměla donedávna k dispozici dostatek satelitních kompletů pro uspokojení rostoucí poptávky po své službě.

K TÉMATU: UPC Direct může mít problém kvůli nedostatku předplacených karet

Momentálně probíhá výměna přístupových karet i na českém a slovenském trhu. Definitivní termín odpojení prolomeného kódovacího systému ale zatím není známý. Mluvilo se o 30. dubnu letošního roku, ale tento termín nebyl dodržen. O jakémkoliv jiném termínu tak lze pouze spekulovat. Digi TV ale může jít po odpojení starého kódování do rizika, že přijde o část abonentů, pokud by v průběhu celé operace nastaly problémy. Je rovněž fakt, že pokud by došlo k odpojení pirátského přijmu před prvním květnovým dnem, tak jak se původně předpokládalo, největší výhodu by z toho mohla mít konkurenční platforma UPC Direct, která 1. května odstartovala svou službu na stejné orbitální pozici jako Digi TV.

Je rovněž pravděpodobné, že Digi TV své nelegální diváky odpojí nečekaně ze dne na den, a prozrazování jakéhokoliv termínu předem by tak mohlo být kontraproduktivní. Účinnější by bylo propojit tuto aktivitu s cílenou marketingovou kampaní zvláště pro ty, kteří v poslední době vypověděli smlouvu v naději, že ji budou moct přijímat i nadále zadarmo. Platforma tak může část svých původních abonentů získat zpět, a zároveň může efektivně lovit i v konkurenčních vodách. Poté, co UPC Direct přestěhuje všechny své diváky z Astry 19,2E na Thor 1W, se dá očekávat daleko ostřejší souboj obou platforem na stejné pozici. A Digi TV může díky výhodnější ceně získat část abonentů UPC Direct, kteří už nebudou muset přetáčet své paraboly na novou pozici jako tomu bylo doposud.

Podrobnější analýzu o souboji UPC Direct a Digi TV o českého diváka přineseme zítra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .