Spor o objektivitu Událostí, komentářů se neřešil

udalostikomentareRRTV se na svém 16.zasedáním seznámila se stížností spolku Šalamoun.

Spolek podal návrh na zahájení správního řízení kvůli srpnovému vydání pořadu Události, komentáře, díl z 18.srpna byl podle něj nevyvážený. Moderátorka Daniela Drtinová vedla s hosty rozhovor na téma „Stav české justice„. Na celou věc však měli radní rozdílný názor. V tiskové zprávě je uvedeno, že k výsledku bodu jednání měli výhradu Dalibor Matulka, Jiří Šenkýř, Alena Macková, Pavel Gomba, František Pejřil a Milan Bouška.

Menší část členů RRTV zablokovala přijetí usnesení, díky němuž měla RRTV zahájit správní řízení s Českou televizí. Ačkoli se některým členům zdálo, že byl pořad v rozporu s „požadavkem objektivity a vyváženosti zpravodajských a politicko – publicistických pořadů„, nakonec vůbec nedošlo k dokazování porušení zákona. Pro zahájení řízení se vyslovilo 6 členů z 10 přítomných, zapotřebí byl ještě jeden hlas.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jose

      Obdobné divadlo se předvádí, vždy, když přijede, nějaká světově mocná osůbka, ať to byl za totality Brežněv nebo po revoluci Bush, či Obama. To by mně ještě nevadilo, pár dnů se to nechá vydržet. Ale, co mi přijde podstatně divnější, to je prazvláštní chování Czech Digital Group. Tak oni se nedohodnou s televizí Óčko o vysílání pouze na některých vysílačích Muxu 3 a ta od nich odchází k Telefónice O2 s kterou už jednají o zařazení do Muxu 4 v Praze, Brně a Ostravě. Oni se soudí s TV7 nebo RTM, či kým, kteří chtějí vysílat, zatím, pouze v Brně, či kde a nikoli v celém Muxu 3. Ale Noe má asi taková privilegia, že u těch se může všechno. Tedy vysílat pouze v Praze, ale při návštěvě papeže, vysílat na všem, co má Mux 3 v provozu. A až odjede, tak zase, pouze v Praze. To je opravdu velmi zarážející, co si tady v rámci jedné církve dovolí anebo, jakým způsobem demonstrují svoji moc v DVB-T.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .