Prima rozšiřuje objem vysílání 16:9

prima169První vlaštovkou byla vlastní tvorba, nyní přichází i akviziční díla.

V sobotu 19.prosince uvedla televize Prima premiéru animovaného filmu Roboti ve formátu 16:9. Fanouškovský web televize Prima přišel se zprávou, že televize Prima změní k 1.březnu 2010 formát ze 4:3 na 16:9. Změna se týká i reklam, televize bude primárně přijímat spoty v 16:9, výjimku lze prý učinit jen v případě dohody.

Zajímalo nás, jak to je s formátem 16:9 nyní: „Pořady, které máme k dispozici ve formátu 16:9, v tomto formátu také vysíláme. To se týká jak TV Prima tak Prima COOL,“ uvedla pro RadioTV Jana Kocová, tisková mluvčí TV Prima. V některých situacích je však s formátem 16:9 problém, u akvizic je totiž stanice závislá na materiálech od distributora: „Naším prioritním požadavkem při nových nákupech je však již více než rok formát 16:9. “ V případě, že by chtěla Prima formát 16:9 u starších titulů, musí požádat o nový přepis.

Mnohdy jej však distributor nemá (jako příklad uveďme animovanou Futuramu). Ale i Prima Cool už některé filmy či pořady (Brainiac) v 16:9 vysílala. Tohoto kroku se dočkáme například u 20. a premiérové 21.řady Simpsonů. Vlastní tvorba (počínaje VKV, konče Hádej, kdo lže?) už se na obrazovkách objevuje v novém formátu delší dobu.

Tisková mluvčí Jana Kocová nám rovněž zodpověděla otázku, zda zvažuje TV Prima výrobu zpravodajství v 16:9: „Tato operace vyžaduje poměrně nákladnou výměnu infrastruktury kamerových řetězců, vysílací režie a ENG štábů.“ Přesto na změnu v příštím roce má dojít.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .