Premier League možná zmizí z Novy i Primy

fotbalevertonsigmamalyFotbalové přenosy anglické Premier League možná zmizí z obrazovek komerčních televizí Nova sport a Prima Cool. Vysílací práva na nejbližší tři sezony pro region střední a části východní Evropy totiž získala společnost patřící pod provozovatele rumunské satelitní platformy Digi TV. V médiích se nyní spekuluje o tom, kde se bude populární anglická soutěž vysílat od příští sezony.

Práva na vysílání Premier League ve střední a východní Evropě až dosud držela agentura Sportfive, která je licencovala Nově a Primě v České republice a na Slovensku, a Eurosportu v Rumunsku a Maďarsku. Za balík práv na tři sezony zaplatila Sportfive přibližně 20 milionů eur. Dosavadní praxe se od příští sezony patrně změní jelikož rumunská společnost Important Media House, kterou vlastní provozovatel satelitní platformy Digi TV, za stejná práva nabídla dvojnásobně vyšší cenu a získala je za 42 milionů eur.

Společnost je se svou satelitní platformou aktivní ve všech zemích, kde dosud práva na Premier League distribuovala agentura Sportfive, včetně České republiky a Slovenska. Je tedy možné, že od nové sezony se nejvyšší anglická soutěž stáhne jak z Novy, tak z Primy i Eurosportu a zakotví exkluzivně na jednom ze sportovních programů platformy Digi TV. Rumunský provozovatel by mohl vytvořit úplně nový fotbalový kanál, který by vysílal jen přenosy Premier League v těchto čtyřech zemích. Podobná akvizice by následně mohla výrazně zvednout zájem o služby Digi TV zejména v České republice, kde platforma dosahuje podprůměrné výsledky.

DALŠÍ INFORMACE: Digi TV mění karty, kódování zatím ne

Digi TV momentálně řeší i přechod na modernější kódovací systém, který by měl ochránit její programy před pirátským příjmem. V Rumunsku a Maďarsku začíná s výměnou karet, České republiky a Slovenska se táto změna zatím nedotkne. Pokud by ale Digi TV spustila nový fotbalový kanál pro zdejší teritorium, příjem by zřejmě byl možný jen s novými klientskými kartami a s bezpečnějším kódováním.

Poznámka: Podrobnosti o další budoucnosti Premier League na českých obrazovkách přineseme v pondělí v hlavním článku dne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .