Přehled podzimních programových novinek

podzim AUDIO UVNITŘ – Dnešním dnem opět pokračuje souboj mezi Ordinací a VKV.

VKV versus Ordinace v růžové zahradě

V 20:00 odstartuje svou pravděpodobně poslední sérii nekonečného seriálu Velmi křehké vztahy (VKV) česká komerční dvojka – TV Prima. Ačkoli ze seriálu odešla hlavní hvězda Dana Morávková, stanice láká na další nové postavy, mezi nimi zmiňme například Nelu Boudovou. Ve čtvrté sérii VKV bude pokračovat hon za africkým diamantem, sledovat budeme napínavý boj o život doktorky Heleny Lacinové.

V hlavním vysílacím čase se ke slovu dostane i největší rival – Ordinace v růžové zahradě. V úterý 25.srpna přijde Nova se střihovým speciálem, první díl po letní pauze (pořadové číslo 124) je pak na pořadu dne ve čtvrtek 27.srpna. V Ordinaci se objeví nová postava ztvárněná Terezou Kostkovou, pokračuje i Dana Morávková (jako nová ředitelka nemocnice).

Obě média pokračování svých nejúspěšnějších seriálů promují i v rozhlasovém éteru. Poslechněte si upoutávky na Ordinaci v růžové zahradě 2 a Velmi křehké vztahy.

Nova vsází na SuperStar, bude až 3krát denně – PROGRAMOVÉ SCHÉMA ZDE

Televize Nova vyhradí pěvecké show dva večery – pondělí a neděle, třikrát uvidíme pěvecké talenty i v sobotu. Hlavní část podzimní sezóny ale na obrazovkách lídra vypukne až 7.září, do vysílání se vrátí MR.GS (v novém čase – středa 22:15), Víkend a Střepiny. O dva týdny dříve se do svého sobotního slotu vrací i Volejte Novu. Novinku s názvem Stahovák ale zatím jen tak neuvidíme. Nova jej hodlá nasadit později. Dále Nova vsází i na stavební show s názvem Dům snů.

Nova odhalila podzimní novinky i start MTV
Eso končí, nahradí jej Stahovák

Hity ČT? Duety, Kniha mého srdce a vyprávěj – PROGRAMOVÉ SCHÉMA ZDE

Veřejnoprávní televize prakticky svůj program nemění. Diváci, kteří si zvykli na pevné časy svých populárních pořadů, o ně nepřijdou. To ale neznamená, že by ČT nic nového nenabídla. V plánu jsou již mnohokrát zmiňované Duety (pěvecká show, v níž například vystoupí i Petr Kolář) a seriál Vyprávěj. Duety začně vysílat ČT v průběhu podzimu, čas je nasnadě – sobota 20:00. Do té doby uvidíme v tomto slotu soutěže Hodina pravdy nebo Zázraky přírody. Své obnovené premiéry se dočká i vědomostní soutěž s Alešem Hámou Taxík (sobota 17:15). Neděle je tradičně vyhrazena českým premiérovým filmům, po jejich skončení se dočkáme medialonků knih z projektu Kniha mého srdce.

Proměnou ale projde také sportovní kanál. Dostane poprvé pevné programové schéma, uvedla to ČT na včerejší tiskové konferenci. Program startuje osmou ranní, kdy zhlédneme reprízu „velkého televizního přenosu„. Celé dopoledne bude prakticky reprízové, výjimku tvoří mimořádné sportovní akce. V pět odpoledne se otevře okno tvořené především magazíny (Smeč, Maxtreme a další). Hlavní přenos dnes je plánován na šestou večerní. V pondělí je na programu volejbal, dále pak hokej, basketbal, různé sporty ve čtvrtek (futsal,…), pátek a neděle patří hokeji a v sobotu se dočkají fotbaloví fanoušci. Kompletní přehled najdete v presskitu ČT. Všechen sport pak podle plánu přejde na ČT4 v lednu 2010. Zimní olympijské hry by už pak částečně chtěla ČT poskytnout v HD.

Podzim na ČT – listopad 1989, Duety a Vyprávěj
ČT obnoví kulturní redakci, ČT24 s ekonomickými pořady
Česká televize od 1. září na satelitu v HD kvalitě
ČT bude natáčet na Barrandově Duety v HD

Televize Prima s mnohými seriály – PROGRAMOVÉ SCHÉMA ZDE

Programovou nabídku televize Prima jsme Vám představili v samostatném článku. Prozatím nejsou známy vysílací časy novinkové seriálu Přešlapy nebo show Ano, šéfe II. Otazník visí také nad rodinnou hrou 5 proti 5, minimálně první dva zářijové týdny dají divákům pouze reprízy. Jeho vysílací čas by mohla nahradit nová talk-show moderovaná Milošem Knorem. V rámci úspor ve zpravodajství dojde od 1.září ke zkrácení stopáže Zpráv TV Prima, v 19:15 se ve všední dny dostane ke slovu Barbora Tachecí a její Fakta. V další sezóně se patrně nedočkáme soutěže Nic než pravda. Nový vysílací čas a moderátora dostává i Partie (neděle 11:00, Milan Šíma)

Milan Šíma se vrací na televizní obrazovky
Barbora Tachecí bude mít na Primě Fakta
Čejková končí na Primě s moderováním
Pohled na podzimní novinky televize Prima
I Prima chystá nový seriál
Dezertuje Miloš Knor na Primu?

Televize Barrandov poprvé s vlastním seriálem – PROGRAMOVÉ SCHÉMA ZDE

Ačkoli své programové plány oficiálně TV Barrandov představí až dnes v 11:00, kdy se zároveň dočkáme nového jména programového ředitele, víme toho o programu poměrně mnoho. Hlavním trhákem se má stát původní seriál z ženského vězení s názvem Odsouzené, kde si zahraje například Pavel Kříž (ředitel věznice) nebo Hana Gregorová (vezeňkyně). Pokračují ale i osvědčené programové hity – Talkshow Jana Saudka, Politická střelnice Zuzany Bubílkové nebo dokumentární cyklus Fera Feniče – České milování. Tiskovou konferenci z dnešního dne pro Vás samozřejmě sledujeme a nabídneme informace.

TV Barrandov představí svůj program, podívejte se už teď
TV Barrandov obnoví funkci programového ředitele

Podzim na Z1 ve znamení šetření a ekonomiky – PROGRAMOVÉ SCHÉMA ZDE

Jak už jsme vás informovali, Z1 přechází do úsporného režimu. Z programového schématu zmizí prakticky všechny magazíny. Denní náplň tvoří ekonomické zpravodajství, večer nabídne stanice dokumenty. Víkend se sestává z repríz dokumentů a pořadů z vlastní tvorby. Novým moderátorem nejúspěšnějšího pořadu Interview Z1 bude Eugen Korda (bývalý reportér TV Nova, později působil i v STV). Jeho kolegou bude i bývalý tiskový mluvčí ministerstva zdravotnictví – Tomáš Cikrt.

Podzim na Z1: Končí spousta pořadů i někteří moderátoři
Z1 opouští šéf zpravodajství Hanslík

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .