Pohřeb Jacksona živě na ČT24, tn.cz, Óčku i Z1

jacksonthrillerAKTUALIZOVÁNO 15:50 – V 19.00 středoevropského času začne dnes velkolepé rozloučení s popovou ikonou 80. let. Pohřeb Michaela Jacksona budou přenášet televizní stanice po celém světě. Vysílací práva k němu poskytla Jacksonova rodina zdarma.

U nás přímý přenos z posledního rozloučení s Michaelem Jacksonem bude přenášet veřejnoprávní zpravodajský kanál ČT24 (přenos začíná v 19. hodin).

CNN spekuluje, že se obřad stane celosvětovou událostí. Podobně tomu tak bylo při pohřbu princezny Diany, kdy ten po celém světě sledovaly 2,5 miliardy lidí.

Pohřeb Michaela Jacksona bude také živě na internetu.

Události se nepřímo bude věnovat také česká hudební stanice Óčko – už dnes v 18:00 (hodinu před pohřbem) se do vysílání dostává hodinový klipový speciál Goodbye, Michael!. Fanoušci jeho muziky se dočkají i zítra (tedy ve středu 8.7.), v pravé poledne a v šest večer uvidí diváci další hodinové speciály. Jedná se o mix klipů mapující celou zpěvákovu kariéru. Klipová pásma nejsou komentovaná.

Pozornosti se akci dostane samozřejmě i na nejsledovanější TV Nova, událost pokryje především ve svém zpravodajství (Televizní noviny). Pokud budete mít zájem sledovat přímý přenos, budete mít možnost na zpravodajském portálu TN.cz.

Pozadu nezůstává ani TV Prima, informace ve zpravodajství budou samozřejmostí: „Zprávy TV Prima (začínají v 18:55) připravují šot týkající se příprav a dalších aktuálních informací. Zároveň během zpráv vstoupíme s aktuálními záběry ze samotného pohřbu,“ informovala nás Jaroslava Růžková z TV Prima. Osobě Michaela Jacksona se dostane prostoru i ve stále oblíbenějším bulvárním TOP STAR Magazínu s Mahulenou Bočanovou.

Samostatný speciální pořad připravuje na dnešní pozdní večer i slovenská TV JOJ, krátce před desátou večerní se se zpěvákem rozloučí ve zpravodajské relaci NOVINY PLUS.

TV Barrandov žádný speciální pořad nenasadí, informace se ale dostanou do zpravodajského formátu Hlavní zprávy, ty o prázdninách začínají ve 22:45 (pouze ve všední dny).

Informacím se nevyhýbá ani zpravodajsko-publicistická stanice Z1. Kolik prostoru dostane pohřeb legendy ve vysílání Z1? „Reportáže věnované pohřbu máme dnes ve vysílání průběžně od rána. Speciální pořad nepřipravujeme. Vzhledem k tomu, že začátek přímého přenosu z pohřbu je plánován zhruba v čase našich hlavních večerních zpravodajských relací nepředpokládáme, že bychom je zcela nahradili přenosem. Nicméně našim divákům nabídneme ve zprávách tuto událost podle situace i formou přímého přenosu,“ uvádí Ivana Dubášová, tisková mluvčí Z1.

Česká televize operativně „rozpojí“ své vysílání a zpravodajská ČT24 ve zvláštním vysílání zprostředkuje přímý přenos z tohoto ceremoniálu. Průvodcem celého „jacksonovského“ bloku bude moderátor Událostí v kultuře Otakar Svoboda. Do obvyklého vysílacího schématu se ČT24 vrátí ve 22:30 pořadem Událost,komentáře. Přenos bude souběžně vysílán i na webu ČT24 ( www.ct24.cz). Zde bude v souladu s autorským právem archivován 24 hodin. Uvádí to v tiskové zprávě Česká televize.


AKTUALIZACE:

Přímý přenos z pohřbu zesnulého zpěváka Michaela Jacksona budou moci nakonec vidět i diváci hudební televize Óčko. Mimořádné vysílání začíná v 19 hodin a mělo by trvat do 22. hodiny. Pořadem bude provázet Michal Klein.

Operativní změny plánuje do programu přece jen i Z1. I přesto, že původně měly událost pokrýt jen přímé vstupy,  rozhodla televize o odvysílání přímého přenosu z pohřbu Michaela Jacksona. Úderem sedmé večerní přivízá u obrazovek diváky moderátorka Štěpánka Čechová, komentovat celou událost bude také zpravodaj Z1 v USA Dušan Neumann. „Pořady, které stanice kvůli operativnímu zařazení přímého přenosu neodvysílá, budou uvedeny v náhradním termínu. Týká se to především dokumentu Nemocnice pro krále nebes, který byl v programu od 20 hodin. Plánovaný program bude opět pokračovat nejpozději od 21:30 hodin premiérou Interview B.T. s Petrem Gandalovičem,“ uvádí v tiskové zprávě Z1. Přímý přenos uvidíte v televizi a na webu www.z1tv.cz, následně se objeví v záznamu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .