Od 2010 bude na ČT o 50% méně kultury

ct24listyČeská televize v příštím roce výrazně omezí kulturní zpravodajství. Informuje o tom web iHned.cz.

V současné době mají zprávy z oblasti kultury týdenní prostor 125 minut, v příštím roce to bude maximálně hodina. Jde o premiérově vysílané zpravodajství. Končí Události v kultuře (každý všední den na ČT24 od 20:05) jako samostatný pořad. Nově bude začleněn do Událostí, komentářů (od ledna 2010 na ČT24 od 22:00). Délka v rozmezí 25 až 30 minut zůstává, ale poběží jen dvakrát nebo třikrát týdně.

„Naším cílem není omezovat kulturní zpravodajství. Chceme ho naopak zlepšit. Kultury sice bude rozsahově méně, obsahově se ale zlepší,“ uvedl šéf zpravodajství České televize Milan Fridrich. Peníze, které Česká televize ušetří budou užity na zlepšení kvality příspěvků. „Už to nebude jen povídání si s hosty ve studiu, aby to vyšlo co nejlevněji. Nová kultura bude celá mnohem atraktivnější. Objeví se reportáže přímo z terénu, s přenosovými vozy vyrazíme do regionů, budeme dělat přímé vstupy reportérů. Celé to bude mnohem živější,“ říká Fridrich.

S tímto přesunem kulturního zpravodajství nesouhlasí členové Rady ČT Helena Fibingerová a Milan Uhde. Nelíbí se jim hlavně absolutní posun kulturního zpravodajství na ČT24

Česká televize už dříve oznámila, že zruší pořady Vedlejší efekty, Média a svět a Fokus ČT24.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .