Michal Petrov novým šéfredaktorem Z1

petrovDlouholetý šéfredaktor zpravodajství České televize a jeden se zakladatelů ČT24 Michal Petrov přechází na komerční Z1.

Michal Petrov odchází z České televize, k důvodům se nechtěl vyjadřovat. Zároveň ale uvedl, že „spokojený pracovník ze svého působiště neodchází„. Jednou z příčin je restrukturalizace České televize. Michal Petrov nepůsobil jen v České televizi, pracoval v ČRo 1 – Radiožurnálu, časopisu Týden nebo na postu editora českého vysílání BBC. Michal Petrov tedy končí ve funkci vedoucího ekonomického zpravodajství České televize, kam přešel po svém odvolání v září 2010 z postu šéfredaktora zpravodajství ČT.

Z ARCHIVU: Z1 nabíhá do vegetativního stavu – končí internetová redakce i tisková mluvčí

Zpravodajská komerční stanice Z1 se zaměřuje právě na informace z ekonomiky, byznysu a financí. Zde bude od 1. února zastávat funkci šéfredaktora. Michal Petrov vystřídá Janu Víškovou, jež na stejnou funkci dosadil generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal po zahájení restrukturalizace v srpnu 2009. Připomeňme, že do Z1 přišel loni například Petr Mrzena z televize Nova, se Z1 spolupracuje jako bruselský zpravodaj.

PSALI JSME: Z1 obnovuje zpravodajský portál

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .