Kombinovaný satelitní příjem zajistí přes tucet HD kanálů

hdtvČeský a slovenský divák může zvýšit počet srozumitelných stanic vysílajících ve vysokém rozlišení na satelitu, a to prostřednictvím kombinovaného přijmu ze dvou platforem, které nyní nabízejí HD balíčky. Pokud si divák zajistí současný příjem platforem Skylink i UPC Direct, může snadno přijímat 12 zajímavých stanic ve vysokém rozlišení, ale musí mít k dispozici dvě přístupové karty a možnost automatického přetáčení paraboly na dvě různé pozice.

Pokud si tento systém opatří, může sledovat ještě několik dalších nekódovaných HD programů z jiných pozic, a celkově tak dosáhnout více než dvě desítky programů ve vyšším rozlišení. Nevýhodou pro diváka je, že některé placené programy bude muset v takovém případě abonovat dvakrát. Placený balík Skylinku i UPC Direct se až u čtyř programů překrývá, konkrétně jde o vysílání České televize a Novy v HD, ale i Nova sport a History Channel v HD. V případě prémiového filmového kanálu HBO HD má ale divák tu výhodu, že tento program stačí abonovat jen v jedné ze dvou platforem, jelikož jde o volitelný kanál, a výběr je pro diváka flexibilnější.

PSALI JSME: UPC Direct dohání Skylink v počtu HD programů

Příjem z více pozic je pochopitelně vhodný jen pro satelitní fajnšmekry, ale lze doporučit i pro ty, kdo chtějí maximalizovat počet přijímatelných HD stanic pro české a slovenské publikum. Je předpoklad, že počet vysílajících stanic se bude v obou platformách i v důsledku konkurenčního boje průběžně zvyšovat.

Další podrobnosti o vývoji HD nabídky Skylinku a UPC Direct přinášíme v samostatné analýze.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .