Jaká je budoucnost TV Živa ve Skylinku?

ziva-tvSlovenská televize Živa se před několika měsíci zařadila do nabídky satelitní platformy Skylink ale v poslední době z ní byla opakovaně vyřazena. Televize přitom dlouhodobě vysílá prostřednictvím družice Thor na pozici 1 st. západně. Vyplatí se ji paralelní vysílání i za cenu nižších investic do programu?

TV Živa působí na slovenském trhu několik let. Začínala jako televize Nautik se zaměřením na dokumentární pořady s ekologickou tematikou. Později přešla na model participation TV s placenými telefonickými soutěžemi, poradenstvím a věštírnami. Pozvolna změnila název na Televízo, aby se na koncem loňského roku znovu přejmenovala – tentokrát na TV Živa.

Televize slibuje zaměření na zdraví a životní styl, samotný program se ale příliš nezměnil. Program i nadále tvoří kontaktní relace různé kvality, změnil se jen vizuál. Televizi se podařilo dostat do nabídky některých kabelových operátorů, kteří ji kdysi vyřadili z důvodu nízké programové kvality. Zároveň se vedení televize pokouší rozšířit diváckou základnu i tím, že se překvapivě zařadila do nabídky satelitní platformy Skylink na pozici 23,5 st. východně.

TV Živa tak jistý čas paralelně vysílala prostřednictvím dvou družic. Z platformy Skylink ale opakovaně vypadla protože se nedokázala domluvit s provozovatelem na oboustranně výhodných podmínkách. Další působení této televize ve Skylinku je tak značně nejisté, lze však předpokládat, že pokud by stanice investovala do dvojího šíření přes různé satelitní pozice, stálo by ji to mnoho finančních prostředků a bylo by to zřejmě na úkor investic do zkvalitnění programu.

Obě satelitní pozice přitom mají pro televizi značný potenciál. Pokud setrvá ve Skylinku, otevírá se ji možnost oslovit přes jeden milion domácností v ČR a na Slovensku, za předpokladu, že bude vysílat ve volném režimu nebo se zařadí do základní nabídky Skylinku. Volné vysílání na pozici 1 st. západně ji zas přináší možnost dostat se do nabídek platforem UPC Direct a Digi TV, což představuje stovky tisíc domácností v obou zemích.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Ano tohle je bezesporu zajímavá otázka. Ano z Astry 3 ji 2x po sobě vyrazili. Ale na Thoru vysílá stále a má pro ně vůbec smysl být na Astře 3 ? Tedy, co dnes dá více potenciálních diváků ? Sky Link + CS Link nebo Digi TV + UPC Direct ? A jak tomu bude třeba za rok ? Nebo za dva roky ? Rozhodně příchodem UPC Direct na Thor vedle Digi TV se tato pozice stala velice lukrativní. A ještě existuje jedna zajímavá a to je zase Ámos, kde se usídlilo slovenské Magio. A je tam již dnes také volně vysílají česká mutace televize Fashion o módě. Takže zdá se, že Astry celkově poněkud ztrácí, za prvé již před lety se objevily hlášky, že je Němci chtějí hlavně sami pro sebe a za druhé budou prostě drahé. A tak norský Thor a izraelský Ámos, zdá se, začínají být dobří. A když jsme u Thor. 3 servery přinesly další zajímavou informaci, tedy Super-radio.cz parabola.cz a DidiZone.cz Na Thoru se objevila slovenská EVROPA 2 a to jak Východ tak Střed.

 2. Jose

  Oprava teď koukám, že to zde máte už také hm a ve 3 v noci…
  No, nic méně Super-radio.cz to tam mělo už včera v poledne.
  Parabola.cz taky včera…/nevím kdy, ale první reakce jsou asi od 15 hodin/
  A DigiZone.cz dnes v 6 hodin…
  Tak jo, tak jste byli na třetím místě, před DigiZone, tak se omlouvám…

  1. juko

   José, ohledně té Europy 2, ve slovenské části webu jsme to měli už ve tři odpoledne :-) Ale abych byl upřímný, nehrajeme na rychlost, dáváme spíš zprávám prioritu. A zpráva o slovenské Europe 2 na druhém satelitu nám nepřišla nejdůležitější. Pevně ale doufám, že se nám podaří být první ohledně informace, že Country rádio zahájilo vysílání přes satelit – tedy pokud tak skutečně učiní. To už bude pro české posluchače informace jako hrom :-)

  2. Jose

   To, jo. To je pravda. Uvidíme. Tak oni mají v provozu teď 7 vysílačů na FM, že ? A přiklepnuto mají 10, že ? Tak jestli to spustí až s tím desátým ? Možné to je…

  3. SETI72

   Myslíte že by se CR mohlo objevit na satelitu? No je pravda, že se sedmi vysílači se jim to asi ještě nevyplatí.

   Zato kdyby Beat začal vysílat (nebo ho někdo šířil) na Thoru, to by bylo něco. Dostalo by se i k DIGIťákům a UPCákům, znám pár takových bíťáků, co by ho rádi přes satelit, a nechtějí multifocus ani motor.

   Stejně by mě zajímalo, jaká je u něj poslechovost přes Astru, mám pocit že to asi nebude bůhvíjaké číslo, lidi nejsou zvyklí poslouchat rádia tímto způsobem.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .