Eurovolby na českých obrazovkách

europarlamentmalyPřinášíme Vám přehled volebního vysílání všech českých televizí.

Asi není nutno připomínat, že se 5. a 6. června konají volby do Evropského parlamentu. Výsledky budou známy až hluboko po desáté hodině, přesto se stanice volbám hojně věnovat budou.  Tradičně nejvíce prostoru poskytnou zpravodajské stanice, ty chystají speciální volební vysílání. Nabízíme Vám kompletní přehled chystaného zpravodajství.

Televize Prima se kontinuálně věnovala volbám v Nedělní partii s Petrem Šimůnkem, během několika týdnů představila kandidáty do Evropského parlamentu.  Speciální vysílání ale v neděli 7.června neplánuje. Důvody nám ozřejmila Jana Kocová, tisková mluvčí TV Prima: „Vzhledem k tomu, že se volební lístky začnou sčítat až v neděli ve 22 hodin a výsledky se očekávají teprve v průběhu noci, dozvědí se je diváci v pondělí v Minutách regionu v 17:40 a samozřejmě ve Zprávách TV Prima v 18:55.“ Zpravodajský tým ale rozhodně zahálet nehodlá, reportéři budou během noci zaznamenávat reakce čelních představitelů přímo z volebních štábů.

Televize Nova zřejmě také speciální vysílání nechystá. Očekávat se dají mimořádné zpravodajské vstupy do vysílání a textová oznámení na obrazovce tak, jak jsme zvyklí během jiných podobných událostí.

Zpravodajská stanice Z1 připravila silný kalibr. Volební speciál začne úderem 22.hodiny (tedy v době, kdy se začnou sčítat hlasy). Servis pokračuje až do pondělních večerních hodin. Bližší informace říká Hanuš Hanzlík, šéfredaktor zpravodajství Z1: „Máme připravené nonstop volební vysílání, které bude obsahovat především průběžné a poté samozřejmě i konečné výsledky voleb v České republice. Postupně budeme do vysílání zapojovat i podrobné výsledky ze zemí EU.“ Moderátory volebního studia budou dvojice Jan Martinek a Jana Lejpová, Jan Němec a Aneta Snopová. Volební speciál doplní i tentokrát živé vstupy ze štábů všech parlamentních stran i pohledy do štábů dalších politických subjektů kandidujících do EP. Do studia byli pozváni také další hosté – komentátor Karel Hvízdala či bruselská zpravodajka Johana Grohová. V pondělí navíc přibudou další – politolog Tomáš Lebeda, bývalý eurokomisař Pavel Telička či komentátor Hospodářských novin Adam Černý. V pondělí jsou připraveny dvě další hodinové diskuze – první začne v deset dopoledne (zde se potkají lídři eurokandidátek parlamentních stran), v 17.30 uvede Z1 speciální díl pořadu To říkáte Vy!, hosty budou předsedové parlamentních stran. Tématem budou navíc předčasné volby do Poslanecké sněmovny ČR.

ČT24 odstartuje volební vysílání ještě před 22.hodinou. Krátce po osmé startují Vedlejší efekty s Barborou Kroužkovou, ve studiu bude diskutovat s bývalým českým eurokomisařem Pavlem Teličkou a Danielem Kaiserem z Lidových novin. Do kontaktního pořadu se mohou zapojit i diváci u obrazovek. V devět večer usedne do křesla Václav Moravec. Volební noc potrvá až do druhé hodiny ranní. Volební noc se bude paralelně vysílat i na druhém programu (22:00 – 02:00). Virtuální studio bude tradičně pod taktovkou Marcely Augustové. V průběhu volební noci se Václav Moravec spojí s reportéry štábů jednotlivých stran i zpravodaji po celé Evropě. A kdo bude jako host? „Vše doplní ve studiu bezprostřední reakce domácích i zahraničních aktérů voleb, sociologů, politologů a dalších analytiků. Budou mezi nimi Jindřich Šídlo a Martina Lustigová z České televize, sociolog médií Jaromír Volek z brněnské Masarykovy univerzity, politologové Vladimíra Dvořáková z VŠE a Petr Just z Metropolitní univerzity, bývalý diplomat Petr Kubernát a další. Živě také přeneseme vystoupení předsedy EP Hanse-Gerta Pötteringa a šéfů politických frakcí, které se v Bruselu očekává kolem 23:00,“ uvádí ČT v tiskové zprávě. O eurovolbách bude Václav Moravec speciálně referovat i v sobotu, dvouhodinový blok začíná na ČT24 v 14:00.

Zpravodajské televize se věnovaly volbami i před jejich samotným konáním, Z1 připravila speciály pořadů Leaders Club či duely lídrů v pořadu To říkáte Vy!. Hosté se dostaly i do pořadu Interview B.T. ČT pak uvedla sérii profilových rozhovorů se všemi lídry kandidujících uskupení v odpoledním vysílání ČT24, speciály Otázek VM a diskuzi mezi všemi subjekty ve speciálních vydání Událostí, komentářů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .