Euronews a France 24 přešly na formát 16:9

euronewsDvě zpravodajské stanice spustily pravidelné vysílání v modernějším formátu 16:9, konkrétně se jedná o France 24 a Euronews.

Mezinárodní francouzský zpravodajský kanál France 24 zahájil v pondělí 10. ledna vysílání v širokoúhlém formátu 16:9, informoval o tom server Parabola.cz. Širokoúhlý formát je samozřejmě vhodnější pro modernější televizory, resp. monitory počítačů. France 24 lze sledovat hned ve třech verzích (anglické, francouzské či arabském) a to přes satelit Astra (19,2 °E) a Hot Bird (13° E).

Z ARCHIVU RADIOTV: Panevropská zpravodajská televize EuroNews

O den později přichází s vysíláním v širokoúhlém formátu 16:9 také panevropský zpravodajský kanál Euronews. Ten sice vysílal širokoúhle, ale ve formátu 4:3. Euronews vysílá kromě anglické několik dalších jazykových stop – němčinu, italštinu, portugalštinu, ruštinu, španělštinu, turečtinu, perštinu a nechybí ani arabština. Naladit jej můžete rovněž přes satelit  Astra (19,2 °E), Hot Bird (13° E), ale rovněž Eurobird 1 (28,5°E). S tímto krokem jde ruku v ruce změna některých grafických prvků stanice.

PSALI JSME: Al Jazeera dostupná v produktech Apple

Tyto dvě zpravodajské stanice se přidaly k nevelkému počtu zpravodajských stanice, které může divák v České republice naladit ve formátu 16:9. Na širokoúhlé vysílání přešla koncem loňského roku britská Sky News. Aktuálně lze naladit 16:9 BBC World News a samozřejmě české stanice ČT24 a Z1. Například CNN či CNBC stále v Evropě šíří signál 4:3.

euronews_france24_bannerDvě zpravodajské stanice – Euronews a France 24 – od ledna 2011 konečně ve formátu 16:9.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .