ČT testuje regionální vysílání přes satelit

ct_satelitNa satelitní družici Astra 3A testuje Česká televize regionální verzi pro Moravu. Řádný provoz má odstartovat 3. ledna 2011.

Česká televize využívá možnost moderních technologií, diváci na Moravě tak budou mít možnost sledovat vlastní regionální vysílání tak, jak tomu byli zvyklí v terestrickém analogovém vysílání. Během listopadu 2010 se satelitní vysílání ČT z družice Astra 3A rozšíří o severomoravskou (Ostrava) a jihomoravskou (Brno) mutaci. Doposud byl k dispozici jen centrální program.

PSALI JSME: Digitální naděje v háji aneb plány nových televizí a realita

Jediný signál společný pro celý stát nebyl schopen pojmout tzv. regionální rozpojení, jaké veřejnost zná ze zemského analogového i digitálního vysílání České televize. Nově pořízená technologie pro satelitní vysílání tento divácký komfort zajistí, respektive jej předčí – v celé ČR budou lidé moci bez ohledu na lokalitu sledovat kteroukoliv ze tří regionálních mutací, respektive mezi nimi přepínat. Například i v západních Čechách bez potíží uvidí severomoravské Události v regionech, nebo třeba obyvatelé Moravskoslezského kraje – budou-li chtít – zhlédnou jihomoravskou verzi regionálního zpravodajství České televize,“ uvádí bližší informace Česká televize k problému.

Do řádného provozu vstoupí vysílání 3. ledna 2011, aktuálně je šířen testovací signál. Satelitní vysílání bude k dispozici na stejném transpondéru, na němž jsou dostupné program ČT v základní verzi: Astra 3A; pozice 23,5° východně; kmitočet 12 525 MHz. Týká se to jak platformy Skylink, tak i CS Link.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .