ČT má problém – musí vrátit sport na ČT2

tv-ct4-perexČeská televize začne znovu využívat svůj druhý kanál i pro sportovní události. O víkendu odvysílá přímé přenosy závodů mužů v běhu na lyžích klasickou technikou z estonského Otepää a přímé přenosy slalomu žen ze slovinského Mariboru. Reaguje tak na výraznou kritiku diváků, kterým se nelíbí jak televize přistupuje k selekci přenosů na svém sportovním programu ČT4.

Česká televize v tomto týdnu čelila kritice za to, že nevysílala triumf lyžaře Lukáše Bauera na Tour de Ski. Podle šéfredaktora redakce sportu Otakara Černého byl problém ve vysílacích právech, které nemohla televize použít pro sportovní kanál ČT4.

Majitel práv, panevropský Eurosport totiž omezil využití práv jen na plnoformátové, případně „nesportovní“ kanály. Pokud by tedy Česká televize chtěla vysílat přímý přenos z Tour de Ski, musela by jej nabídnout na programu ČT1 nebo ČT2. To ale Otakar Černý odmítl s tím, že sport se z ČT2 stáhl a nyní se vysílají jen ty přenosy, jež byly nasmlouvány přímo na druhý program ještě před platností nové strategie.

VIDEO: Záznam pořadu Hyde Park s Otou Černým

Šéf redakce sportu si dokonce včera usedl do křesla pro hosta interaktivního pořadu Hyde park na ČT24, aby vysvětlil nesrovnalosti, které kolem sportovních událostí televize vytvořila. Ukazuje se, že na Kavčích horách budou muset letos řešit problém protože sport nebude možné vysílat čistě jen na programu ČT4. Sportovní události, které bude možné vysílat jen na plnoformátových programech můžou v budoucnu přibývat. Důvodem je stoupající konkurence dlouhodobě etablovaných sportovních kanálů, které si chtějí zachovat jistý punc exkluzivity vůči novým tematickým sportovním kanálům jež provozují veřejnoprávní televize.

Česká televize ale před malou chvílí oznámila, že přehodnotila svůj postoj, a některé události vrátí na program ČT2. Teď o víkendu přistoupí k mimořádné programové změně a zařadí přímý přenos závodu mužů v běhu na lyžích klasickou technikou z estonského Otepää a v neděli odvysílá i přímé přenosy slalomu žen ze slovinského Mariboru, rovněž na Dvojce.

Česká televize reflektuje nevídaný zájem o závody jedněch z nejlepších lyžařů naší novodobé historie a zakoupila přímé přenosy víkendových závodů, které ovšem nesmějí být na přání majitele práv vysílány na specializovaných sportovních kanálech. Změnou programu budou tedy závody zařazeny na ČT2. Omlouváme se všem divákům, kteří neuvidí původně plánované pořady. Budou odvysílány v náhradním termínu a ČT o něm bude včas informovat,“ informoval tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Sportovní přenosy o víkendu na ČT2:

Sobota, 13:10 hod. – závod mužů v běhu na lyžích klasickou technikou, Otepää
Neděle, 09:10 hod. – slalom žen, Maribor
Neděle, 12:10 hod. – slalom žen, Maribor

Autor článku:

Komentáře (6)

 1. pevy

  Celá ČT ať jde laskavě do pr…., chtěla mít čistě sportovní kanál, tak ho má a tudíž ať si veškerý sport vysílá na něm (se všemi důsledky, které to nese). Kdo sportu neholduje, ten určitě není zvědavý na to, aby se „sportovalo“ na dvou programech najednou (což je přesně padesát procent vysílací kapacity ČT !!). To se to utrácejí peníze, které si veřejnoprávní televize nevydělala, ale spadly jí do klína administrativním rozhodnutím. Je mi z toho špatně, velebnosti….

  1. Monco

   Krása. Vždycky mě neskonale sralo, když na ČT narušovali program kvůli sportovním přenosům a já se zbytečně těšil třeba na filmové návraty, které musely ustoupit přepláceným kreténům, kteří nesvedou nic jiného než kopat do balonu nebo pinkat klackem do puku. Těšil jsem se, že s nástupem ČT4 se sport kompletně přesune na tento kanál a bude od něj pokoj… těšil jsem se marně. Já bych všechny hokejisty a fotbalisty prostě pověsil…:)

  2. Jose

   Hm… Také neholduji sportovním záběrům v televizi a nesleduji je. Nic méně pár diskusí jsem kolem toho četl. ČT4 Sport se měla od 1.1.2009, kdy je všude Mux 1 věnovat pouze sportu a z ČT1 a ČT2 měl být sport zcela a kompletně stažen, pokud vím. Nebude tomu tak ? To je tedy podraz na poplatníky za ČT jako hrom. Osobně jsem doufal, že Sport z ČT2 vypadne a uvolní se tím prostor na další kulturní aktivity ČT2. Hm… Pak se tedy ukazuje, že ta pitomá Bobošíková, kterou rozhodně nemám rád. Když kandidovala na ředitele ČT, tak, že měla potvora pravdu. Tedy ona chtěla kanal ČT4Sport zrušit a udělat místo něj kanál kulturní, tedy jako mají Poláci. Tedy TVP Kultura. Nyní se tedy ukazuje, že její návrh měl své opodstatnění a byl velmi rozumný, což se tehdy tak nikomu nezdálo. A slyšel jsem v debatách daleko ostřejší názory, tedy nejen zrušit tedy ČT4 Sport a udělat z něj ČT4 Kultura a z dvojky tedy udělat převážně Sport, ale slyšel jsem i názor, že ČT by neměla sport vysílat vůbec. Mimo různé menšinové a extrémní sporty. Ale tedy, že by vůbec neměla vysílat fotbal a hokej, protože je to čistě komerční záležitost a komerčních TV máme dost. Tedy je dostupný Eurosport CZ, Eurosport 2 CZ, Nova Sport, Sport 1, Sport 2, Sport 5 Motosport. Sakra to je sportu. Proč tedy ještě i ČT ?

  3. Jose

   Jo takže oni to omezi na nesportovní kanály a příště to omezí na sportovní kanály a v důsledku to budou vysílat i nesportovní i sportovní kanály. To si dělají snad srandu, že ČT bude ustupovat těmto sportovním teroristům ??? A zrovna klasické lyžování. Jděte se zeptat do Liberce, kolik miliónů tam komu tihle zloději dluží !!! A nenajde se nikdo ve státě, kdo by tu mrchu dokázal chytit a postavit před soud a poslat ji do vězení ! To je panečku mafie. Ti by se měli plazit kanálama a stydět se až za hrob, za to, co v Liberci napáchali a oni budou vyřvávat, že chtějí na ČT2. A nikdo jejich rozkládání a zlůodějnu v Liberci ještě nevyšetřil ODS to hází na ČSSD a ČSSD to hází na ODS a sportovní zloději si mnou ruce. Tohle by měla ČT odvysílat. Šťourat do toho aby ty dluhy zaplatili !!!!Dlůží tady všem, od hoteliérů po vysokou školu po MHD.Pokud jim ČT2 hodlá, jejich teroru a výhrůžkám ustupovat, odhlásím já poplatky za televizi. Protože se nebudu dívat, jak tu veřejnoprávní média ničí sportovní terorismus.

  4. Jose

   Jo takže až se v Liberci zdraží jízdné za MHD, tak se vůbec nedivte. Katka a tahle banda lyžařů dluží MHD 20 miliónů. Tak víte komu máte poděkovat ! Ani jednoho lyžaře by ti hajzlové v televizi neviděli, dokud ty dluhy nesplatí, verbež jedna mafiánská, zlodějská. Radnici ve městě ovládá ODS a krajskou zase ovládá ČSSD, tak kradli od těch i od těch. A jak tam naháněli děti ze škol povinně, místo vyučování aby tam vůbec někdo jako byl ! To překonalo i bolševiky s jejich spartakiádami apod. To, co tady nastolili ty dni, byl neuvěřitelný teror prvního stupně a odbory rozdávali lístky a soukromé firmy, tam hnali lidi místo práce aby jako měli diváky, FUJ !!! PRASATA !!! Přitom se ví, že v Japonsku to rok před tím propadlo taky. A jak si nasmlouvali a vydírali všechny hotely a nutili je odříci na lyžování rodiny s dětmi a vše si rezervovali pro své diváky, kteří stejně na tu šaškárnu nepřijeli nebo raději jezdili z Prahy a oni tady všechny pensiony vydírali a vyhrožovali jim, kde jakými orgány, když jim to místo neposkytnou a jejich vlastní ztráty těch hotelů byly obrovské. Kdo to kdy vyšetří. Kdy ty hajzly zavřou ? Kdy splatí dluhy ? A ještě jim bude ustupovat i televize. Ano ? Pak takovou televizi nechci a nepotřebuji !!!!!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .