ČT bude muset omezit investice do sportovních práv

sport-tv.jpgStoupající cena za vysílací práva atraktivních sportovních soutěží časem přinutí Českou televizi omezit část investicí do této oblasti. Světové nebo evropské šampionáty v různých sportech, Liga mistrů nebo Evropská liga ve fotbale, a další soutěže se tak můžou po roce 2012 vytratit z obrazovek České televize.

Informace zazněla na středečním jednání Rady České televize, kde se hodnotilo působení sportovní stanice ČT 4. „Po roce 2012 si to možná nebude moci dovolit žádná televize v Čechách. Již teď některé zahraniční stanice omezují sportovní přenosy,“ sdělil na radě šéfredaktor sportu ČT Otakar Černý podle citace deníku Právo a serveru Novinky.cz. Dodal, že peníze na koupi televizních práv mohou snad mít jen Německo, Francie, skandinávské země a televize BBC.

Česká televize se tak v budoucnu zřejmě vzdá části zahraničních soutěží a posílí sportovní přenosy z domácích soutěží. Některé produkty by se tak mohly objevit na komerčních televizích, pokud budou ekonomicky rentabilní. Televize Nova provozuje sportovní kanál Nova sport, kde využívá částečné sublicence pro fotbalovou Ligu mistrů. Časem se tak může pokusit získat více exkluzivních produktů jen pro sebe. Na tuzemský trh se chystá vstoupit i rumunský kanál Digi Sport s lokalizovanou verzí pro české a slovenské diváky.

Sportovní kanál v dlouhodobém horizontu zvažuje i vedení televize Prima, pokud bude k dispozici dostatek volných práv pro atraktivní soutěže. Kdyby tedy Česká televize neměla na nákup sportovních práv dostatek peněz, příležitosti by se chopily komerční stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .