ČT Brno v Bosonohách nebude

televizekameramanmalyPlánované nové studio České televize v Brně za více než 600 milionů korun nakonec nebude stát v Brně-Bosonohách. Informovala o tom ČT24.

Důvodem jsou potíže s výkupem pozemků pro stavbu. O nových pozemcích by se mělo rozhodnout do konce srpna. Termín dokončení studia ve druhé polovině roku 2013 ale stále platí, nezměnil se a je závazný.

Hledání nového pozemku by mohla paradoxně pomoct současná ekonomická recese. Na realitním trhu je v současnosti slušná nabídka lokalit vhodných pro výstavbu nového studia.

Nové studio zabere zhruba 15 000 metrů čtverečních. Nyní sídlí televize ve dvou budovách v centru města, dispozičně ale ne zcela vyhovují potřebám ČT. Budovy pocházejí z první republiky a dosud nebyly celkově rekonstruovány. Budova Typos v Jezuitské ulici byla původně bytovým domem a prostory v suterénu, kde je nyní studio, bývaly tančírnou. Budova v Běhounské ulici sloužila dříve jako banka. Dále má ČT ještě sklady a garáže v Židenicích. Všechny budovy by ČT chtěla prodat a z výtěžku uhradit část nákladů na výstavbu nového sídla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: